Nemojte ljutiti Kralja: LeBron i Lakersi nadigrali Memphis

Košarka 23. tra 20239:23 0 komentara
AP Photo/Mark J. Terrill via Guliver

Los Angeles Lakers su poveli 2-1 u seriji na četiri pobjede u doigravanju Zapadne konferencije nakon što su sinoć na svom terenu u trećoj utakmici sa 111-101 nadigrali Memphis Grizzliese.

Anthony Davis dominirao je s 31 poenom, 17 skokova i tri blokade, LeBron James dodao je 25 poena i devet skokova, a D’Angelo Russell je ubacio 17 koševa.

Ja Morant (ruka) dobio je dozvolu da igra ​​manje od sat vremena prije početka utakmice i utakmicu je završio sa 45 koševa, 13 asistencija i devet skokova. Desmond Bane dodao je 18 koševa, a Jaren Jackson Jr. 13.

Četvrta utakmica igra se u ponedjeljak navečer u Los Angelesu.

Igrač Memphisa Dillon Brooks je isključen nakon što je udario Jamesa u prepone na početku drugog poluvremena. Brooks je prije odlaska imao samo sedam poena uz šut 3-13.

Los Angeles je vodio s 26 poena s manje od dvije minute do kraja prvog poluvremena prije nego što je Memphis zabio posljednjih 10 koševa za zaostatak 53-37.

Morant je dao energiju Memphisu u zadnjoj četvrtini postigavši ​​22 uzastopna poena čime je doveo Grizzliese do 106-96 nešto manje od tri minute prije kraja. Bane je završio niz Moranta tricom koja je smanjila vodstvo Los Angelesa na 108-99 s preostalih 1:24. Russell je odgovorio košem 17 sekundi kasnije te zaključio utakmicu.