Nema predaje: Boston se ludom četvrtinom održao na životu

Košarka 24. svi 20238:28 0 komentara
Jim Rassol-USA TODAY via Guliver

Boston Celticsi su ostali na životu nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije u Miamiju pobijedili domaći Heat sa 116:99 smanjivši na 3-1 u seriji.

Junak Bostona bio je Jayson Tatum koji je skupio 33 poena i 11 skokova za pobjedu Celticsa koji će se pokušati približiti Miamiju na 2:3 u petoj utakmici u petak na svom terenu.

“Sada samo moramo ići osvojiti još jednu, to je sve što je važno”, rekao je Marcus Smart, koji je ubacio 11 poena za Boston. “Imamo utakmicu po utakmicu. Shvaćamo da su izgledi protiv nas, ali mi smo momčad koja vjeruje u nas bez obzira na sve, a sve što je važno je sljedeća utakmica”, poručio je.

Jaylen Brown je ubacio 17 koševa, a Derrick White dodao je 16 za Celticse.

Jimmy Butler je predvodio Miami sa 29 poena i devet skokova. Gabe Vincent postigao je 17 pogodaka, a Caleb Martin dodao je 16 s klupe za Heat.

Miami je na poluvremenu imao šest koševa prednosti, no prelomila je fantastična treća četvrtina Celticsa u kojoj su serijom od 18:0 ukupno slavili s 38:23.

Zaostajući 11 koševa krajem treće četvrtine, Miami je smanjio zaostatak na pet prije nego što je Boston uzvratio postigavši ​​12 uzastopnih koševa i osigurao vodstvo od 100:83 sa 7:25 minuta prije kraja.

Heat je došao na 13 koševa zaostatka četiri i pol minute prije kraja, a onda je Brown zabio tricu i Celticsi do kraja nisu bili ozbiljnije ugroženi.