Jazz propustio Lakerse, Bojanu 15 poena

Košarka 17. velj 20228:18 > 8:26 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski via Guliver Image

Bojan Bogdanović je odigrao dobru utakmicu protiv Los Angeles Lakersa, no njegov Jazz je poražen nakon visokog vodstva u posljednjoj četvrtini.

Utah je sredinom posljednje četvrtine formirala vodstvo od dvanaest poena (92:80), međutim nije bilo dovoljno da bi se u konačnici osigurala pobjeda. Lakersi su serijom 19-4 preokrenuli utakmicu došavši do pobjede čime su prekinuli niz poraza od tri susreta. LeBron James je 15 od ukupno 33 poena ubacio u završnoj dionici. Bojan Bogdanović je dvoboj okončao s 15 koševa.

Najveći problem za Lakerse ponovno je ozljeda Anthonyja Davisa koji je iskrenuo gležanj nakon samo 17 minuta provedenih u igri za vrijeme kojih je upisao 17 poena. Testovi na gležnju pokazali su se negativnima pa neće biti potreban duži oporavak.

Nikola Jokić upisao je 35 poena uz 17 skokova i osam asistencija, a ključno dodavanje zabilježio je u posljednjim trenucima derbija protiv Golden State Warriorsa kada je samog na trici uočio Monte Morrisa koji je pogodio tricu za slavlje Nuggetsa u San Franciscu. Bryn Forbes pridodao je 22 poena za pobjednički sastav dok je Steph Curry predvodio Warriorse s 25 koševa.

Nakon devet uzastopnih pobjeda, niz Boston Celticsa prekinut je protiv jedne od najgorih momčadi lige, Detroit Pistonsa i to u TD Gardenu. Jerami Grant predvodio je Pistonse s 24 poena, a najvažniji koš bio je pobjednički. Jayson Tatum je sekundama kasnije promašio za pobjedu Celticsa kojima je ovo bila posljednja utakmica, kao i većini ekipa prije All Star vikenda.

Nestvaran niz DeMara DeRozana nastavio se u pobjedi Chicago Bullsa protiv Sacramento Kingsa. Naime, DeRozan je postao prvi igrač u povijesti lige koji je zabilježio sedam uzastopnih utakmica s 35 ili više poena, a da je pritom šutirao iznad 50 posto. Bullsima je pripala peta uzastopna pobjeda, a DeRozan je Kingsima ubacio 38 koševa, čime je njegova momčad ponovno preuzela vrh Istočne konferencije.