Boston uništio Duranta i Irvinga, Jazz se provukao

Košarka 24. tra 20228:14 > 8:15 0 komentara
AP Photo/John Minchillo via Guliver

Sjajnom obranom košarkaši Bostona i dalje dominiraju protiv Brooklyna. Pobijedio je Boston u gostima 109:103 i tako poveo 3-0 u prvom krugu NBA doigravanja.

Boston još jedna pobjeda dijeli od proboja u polufinale Istočne konferencije, a energični Celticsi u ovom su ogledu zaustavili dvije najveće suparničke zvijezde, Kevina Duranta i Kyrie Irvinga ispod 20 poena.

Durantu su rijetko i dali da šutira (6-11), dok je Irving to radio loše (6-17, kao i 0-7 za tri poena). Obojica su postigla po 16 poena, s time da je Durant tome dodao po osam skokova i asistencija, a Irving devet uspješnih dodavanja. Bostonu je iz obrambenih ralja pobjegao samo Bruce Brown (26 poena), ali su to preživjeli.

Tijekom druge četvrtine Boston je otišao na prednost od deset poena i više te je sve do kraja utakmice držao suparnika na relativno sličnoj udaljenosti. A kod tog odvajanja tijekom druge dionice sav je posao napravio Pritchard koji je tada postigao svih svojih deset poena.

Epitet igrača utakmice svakako zaslužuje Jayson Tatum koji je osim sjajnog obrambenog posla na Durantu stigao domaćinu zabiti čak 39 poena uz pet skokova, šest asista te po šest izgubljenih, ali i osvojenih lopti. Jaylen Brown je, pak, dodao 23 koša i pet asistencija te je pogotovo bio razigran u zadnjoj dionici.

TOWNS SPASIO WOLVESE

Minnesota je pred svojim navijačima pobijedila Memphis 119:118 i time izjednačila rezultat u seriji na 2-2.

Sama završnica nije bila odveć dramatična jer je domaći sastav u posljednju minutu i pol ušao s prednošću od sedam poena (115-108). Memphis je pokušavao tricama napraviti preokret te je pogađao, ali su isto tako igrači Minnesote bili sigurni s linije slobodnih bacanja.

Odličnu je utakmicu za Minnesotu odradio Karl-Anthony Towns koji je ubacio 33 poena te je imao 14 skokova. Snažnu je pratnju imao u Anthonyju Edwardsu (24 poena), dok je Patrick Beverley uz ogromnu energiju na parketu donio pobjednicima i 17 poena te pet asistencija.

U sastavu Memphisa podbacio je Ja Morant koji je uz šut 4-13 ubacio tek 11 poena, ali je imao 15 asistencija i osam skokova. Desmond Bane je zabio 34 poena uz sjajan šut za tri 8-12, no to je bilo premalo. Kao i 24 poena Dillona Brooksa.

DALLAS PROPUSTIO OSIGURATI MEČ LOPTU

Košarkaši Utah Jazza u svojoj su Vivint Areni svladali Dallas Maverickse sa 100:99 i tako izjednačili rezultat na 2-2 u seriji prvog kruga doigravanja za NBA prvaka, a Bojan Bogdanović je za pobjednike ubacio 12 koševa uz četiri skoka i dvije asistencije.

Bogdanović je svoj najveći doprinos dao u obrambenom dijelu, gdje se ponajviše trošio čuvajući povratnika u redovima Dallasa Luku Dončića koji je ubacio 30 koševa i imao 10 skokova, ali je ostao na samo četiri asistencije.

Domaća momčad je loše otvorila utakmicu, ali je odličnom igrom u drugoj četvrtini do poluvremena stvorila dvanaest poena prednosti. No, Dallas je odgovorio u trećoj četvrtini kad su igrači Jasona Kidda tricama zasuli koš Jazza i taj dio utakmice dobili s 15 poena razlike (39:24).

Momčadi su izjednačene ušle u zadnje tri minute (92:92), a kad je polaganjem i tricom u razmaku od pola minute Luka Dončić donio gostima četiri koša prednosti (99:95) na 39 sekundi prije kraja, činilo se da će Mavericksi iz Salt Lake Cityja otići s vodstvom 3-1 u seriji.

No, da to ne bude tako pobrinuli su se Donovan Mitchell i Rudy Gobert. Mitchell je pola minute prije kraja uspio ubaciti i iznuditi osobnu pogrešku Dončića te realizirati dodatno slobodno bacanje. Na drugoj je strani 20 sekundi prije kraja Dwight Powell promašio oba slobodna bacanja, da bi 11 sekundi prije kraja Mitchell nabacio, a Gobert zakucao za 100:99.

U posljednjem napadu Dallasa domaća obrana je ostala čvrsta, a Dinwiddiejev očajnički pokušaj za tricu nije došao ni do obruča.

Jordan Clarkson je s 25 koševa predvodio strijelce Jazza. Mitchell je uz 23 poena imao sedam asistencija, a Gobert je spojio 17 koševa i 15 skokova.

Kod gostiju je Jalen Brunson ubacio 23 poena.

Peta utakmica će biti odigrana u Dallasu u noći s ponedjeljka na utorak po srednjoeuropskom vremenu (3.30 sati). (H)