Clippersi su najbolji u gradu, Sunsi ponovno šokirali

NBA 5. ožu 20197:20 > 7:23
Photo by Sean M. Haffey/Getty Images)

U derbiju Los Angelesa, Clippersi su pobijedili 'domaće' Lakerse, a Phoenix Sunsi ponovno su pobijedili, ovoga puta najbolju momčad lige.

Bek Clippersa Patrick Beverly, dan prije okršaja s Lakersima hrabro je izjavio ‘Clippersi su najbolja momčad u gradu’. Otprilike 24 sata kasnije njegovi suigrači to su i potvrdili na terenu. Uvjerljivo slavlje poguralo je Lakerse do trećeg poraza zaredom, a Clippsima učvrstilo poziciju za playoff. Momčadi su bile izjednačene većim dijelom utakmice, a Lakersi su posljednji put vodili dvije minute i 55 sekundi prije kraja treće četvrtine (82:79). Landy Shamet izjednačio je tricom, zatim je Shai Gilgeous-Alexander pogodio za vodstvo Clippersa koji se više nisu osvrtali. U posljednjoj četvrtini prednost je prošla granicu dvoznamenkastog broja poena. Danilo Galinari s 23 poena i Lou Williams s dva manje predvodili su pobjedničku momčad dok je Rajon Rondo upisao triple-double kod Lakersa s 24 poena, 12 dodavanja i deset skokova. LeBron James ubacio je 27 poena, no u ovom susretu domaćini su igrali bez ozlijeđenog Brandona Ingrama dok je Kyle Kuzma pred kraj utakmice povrijedio gležanj i napustio utakmicu. Veliki problemi za Lakerse koji djeluju kao da su nikad dalje od doigravanja. Ivica Zubac igrao je 14 minuta protiv svoje bivše momčadi, upisao je sedam poena (3-4, sl. bacanja 1-2), četiri skoka i asistenciju.

sportklub

Milwaukee Bucksi učinili su sve što su mogli kako bi se postavili u poziciju pobjede protiv najgore momčadi lige Phoenix Sunsa, međutim nije bilo dovoljno. Bucksi su vodili šesnaest razlike u prvom poluvremenu, deset u posljednjoj četvrtini, no nikako nisu mogli zatvoriti utakmicu. U Phoenix su doputovali kao najbolja momčad lige, a i ekipa s najboljim gostujućim omjerom da bi pretrpjeli drugi poraz zaredom i to prvi put ove sezone. Kelly Oubre Jr. je preselio u startnu petorku Sunsa, predvodio je domaću momčad s 27 koševa i 13 skokova, Devin Booker ubacio je 22, a DeAndre Ayton pridodao je 19 uz 12 skokova. Dragan Bender ponovno se našao u početnoj petorci, no u dvanaest minuta igre nije niti pokušao šutirati, a uhvatio je tri skoka, po dvije asistencije i blokade. Giannis Antetokounmpo je predvodio Buckse s 21 poenom i 13 skokova.

Denver je poražen treći put zaredom i to na nevjerojatan način. Nuggetsi su gostovali u San Antoniju koji je dominirao većim dijelom utakmice. Spursi su vodili s dvadeset i jednim poenom prednosti da bi Nuggetsi ne samo vratili se u utakmicu, nego su izvrsnom obranom zaustavili svaki pokušaj domaće ekipe u završne dvije i pol minute utakmice. Usprkos tome, nisu uspjeli kompletirati preokret iako su čak tri puta promašili šut za vodstvo, odnosno pobjedu u posljednjih 16 sekundi utakmice. Gary Harris je promašio posljednji pokušaj. San Antonio je pobijedio treći put zaredom, dok je Denver izgubio u teksaškom gradu po trinaesti put u nizu. DeMar DeRozan je s 24 poena predvodio pobjedničku momčad, LaMarcus Aldridge pridodao je 22 uz devet skokova, dok je Jamal Murray s 25 koševa bio prvo ime Nuggetsa. Nikola Jokić ubacio je 22 uz deset skokova.

Spomenimo još tijesnu pobjedu Miamija protiv Atlante, najzaslužniji za treću uzastopnu pobjedu Heata bio je Dwyane Wade koji je 14 od svoja 23 poena postigao u posljednjoj četvrtini. Luka Dončić (16 poena) i njegovi Mavsi teško su poraženi u Brooklynu (Carroll 22 poena), a New Orleans Pelicansi su uz 30 poena Randlea i Holidayja slavili u Salt Lake Cityju.