Bojan odličan u novom porazu, povratak LeBrona

NBA 1. velj 20197:19 > 7:40
Photo by Andy Lyons/Getty Images)

Indiana Pacersi poraženi su četvrti put zaredom, bolji je bio Orlando. LeBron James vratio se na parket nakon propuštenih 17 utakmica zbog ozljede prepone.

Pacersi su odigrali možda i najbolju utakmicu otkada se ozlijedio Victor Oladipo, no ponovno je to malo značilo obzirom da je momčad Bojana Bogdanovića upisala i četvrti povezani poraz. Bojan je bio vrlo dobar, igrao je 35 minuta, upisao 21 poen (8-18, trica 1-5, sl. bacanja 4-4), četiri skoka i dvije asistencije. Pacersi u završnici nisu uspjeli preokrenuti, a domaćina je u prednosti održao DJ Augustin koji je u posljednjih 90 sekundi pogodio devet slobodnih bacanja. Playmaker Magica završio je na 20 poena, a najbolji igrač Orlanda bio je Terrence Ross ubacivši 30 koševa. Nikola Vučević proslavio je prvi izbor na All Star utakmicu sa 17 poena i deset skokova. Myles Turner je sa 27 koševa predvodio Pacerse.

LeBron James vratio se u važnom trenutku za Lakerse, dvoboju protiv izravnog konkurenta za nastup u doigravanju. James je propustio posljednjih 17 utakmica svoje momčadi, a koliko je bitan za Lakerse vrlo je brzo pokazao protiv momčadi s kojom dijeli Staples Center. Nakon što je JaVale McGee ubacio dva slobodna bacanja na ulasku u posljednje dvije minute regularnog tijeka utakmice, Lakersi su poveli sedam razlike (112:105). Činilo se kako će to biti dovoljna zaliha za pobjedu. No, momčad trenera Lukea Waltona više nije ubacila niti poena, a Clippersi su utakmicu zaključili serijom 7-0 koju je zaokružio Tobias Harris tricom 35 sekundi prije kraja. Najbolji igrač Clippersa pred sam kraj sjajno je reagirao u obrani blokirajući pokušaj Jamesa, dok je Lou Williams na drugoj strani promašio šut za pobjedu. Produžetak su Lakersi započeli bolje, koševe su ubacili LeBron i Rajon Rondo, Clippersi više niti jednog trenutka nisu uspjeli doći do preokreta. James je završio s 24 poena, 14 skokova i devet asistencija, Lance Stephenson ubacio je 20. Ivica Zubac na parketu je proveo 18 minuta, zabilježio je učinak od sedam poena (1-6, sl. bacanja 5-6), tri skoka, asistenciju i izgubljenu loptu. Wiliams je s 24 poena bio prvo ime Clippersa.

Nakon velike razmjene igrača u kojoj su klub napustili DeAndre Jordan, Wes Matthews i Dennis Smith Jr., Dallas Mavsi su protiv Detroita na raspolaganju imali tek devet igrača. Dvoboj je zbog lakše ozljede propustio i Luka Dončić. Mavsi su držali vodstvo nakon tri četvrtine, međutim nisu uspjeli zadržati prednost u posljednjoj dionici koju su Pistonsi dobili s 30:19. Andre Drummond (24p, 20sk) pogodio je dva slobodna bacanja 3.3 sekunde prije kraja čime je potvrđena pobjeda Detroita. Blake Griffin je u vrijeme utakmice saznao kako će šesti put nastupiti na All Star utakmici, prvi put kao član momčadi s Istoka. Završio je dvoboj s 24 poena, deset skokova i šest asistencija.

Okršaj dvije najbolje momčad Istoka odigran je u Torontu. Četvrti i posljednji put ove regularne sezone zaigrali su Raptorsi i Bucksi. Treći put pobjeda je otišla na stranu Milwaukee Bucksa koji su ostvarili impresivno slavlje na teškom terenu. Nakon što su gosti preuzeli vodstvo u drugoj četvrtini više se nisu osvrtali. Domaću momčad limitirali su na 40 posto šuta, odnosno svega 26 posto za tricu (7-27), a sami su proizveli sedam igrača s dvoznamenkastim učinkom. Giannis Antetokounmpo ponovno je činio od svega pomalo, 19 koševa, devet skokova, pet dodavanja, dvije blokade, četiri osvojene lopte i tek jedna izgubljena. Khris Middleton proslavio je prvi poziv na All Star utakmicu sa 18 koševa. Pascal Siakam je s 28 poena predvodio Raptorse. Bucksi su pobijedili u osam od posljednjih deset utakmica zadržavši status najbolje momčadi lige ispred Golden State Warriorsa.

Philadelphia Sixersi odigrali su izvanrednu obranu u prvom slavlju nad Golden State Warriorsima u posljednjih šest godina. Joel Embiid bio je fantastičan s 26 poena i 20 skokova, Ben Simmons dodao je identičan zbroj poena uz osam skokova i šest dodavanja. Warriorsi koji su nastupili bez bolesnog Klayja Thompsona poraženi su nakon niza od jedanaest pobjeda, a najbolji je bio Steph Curry s 41 poenom, Kevin Durant ubacio je 25. Nakon što je potonji smanjio zaostatak na 102:96, Draymond Green je napravio prekršaj, a zatim zaradio i tehničku pogrešku zbog svađe sa sucem i utakmica je otišla u nepovrat.

Brooklyn Netsi ostali su ne korak od pobjede u San Antoniju, držali su vodstvo sve do dvije minute i sedam sekundi prije kraja utakmice. Derrick White je tada pogodio oba slobodna bacanja i Spursi se nisu više osvrtali. White je bio i najbolji igrač domaćina s 26 poena, LaMarcus Aldridge ubacio je 20 uz 13 skokova. D’Angelo Russell je s 25 koševa predvodio Netse.