Najbolji start Mavsa u gotovo 20 godina, Celticsi slavili 51 razlike!

Košarka 2. stu 20238:44 0 komentara
AP Photo/Matt Slocum via Guliver Images

Dallas Mavericksi ostvarili su i četvrtu pobjedu sezone porazivši Chicago Bullse nešto napadački skromnije izdanje Luke Dončića.

Mavsi su pobijedili 114:105 i zadržali stopostotan učinak (4-0), ostvarivši tako najbolji ulazak u sezonu još od sezone 2004./05.

Da stvar po Dallas bude bolja, do pobjede su došli bez uobičajenog raspucanog izdanja Luke Dončića. Slovenski je reprezentativac svejedno bio nadomak triple-doublea s 18 koševa, deset asistencija i sedam skokova. Prvi strijelac Mavsa bio je Grant Williams s 25 koševa, a pratio ga je Tim Hardaway s 24.

Boston Celticsi su sa 155:104 razbili Indiana Pacerse, što im je bila deseta utakmica u povijesti franšize sa 150 poena ili više i prva od 1992. Rekordna utakmica i dalje ostaje ona iz sezone 1958./59. kada su Minneapolisu (današnjim Lakersima) ukrcali 173 koša.

Najefikasniji u slavlju Celticsa bio je Jayson Tatum s 30 koševa, 12 skokova i četiri asistencije.

NBA, rezultati:

Golden State – Sacramento 102-101 (Dario Šarić je za Golden State igrao 19:44 minuta i postigao 15 koševa (šut za dva 3-4, trica 3-5) uz 6 skokova i 2 asistencije)
LA Lakers – LA Clippers 130-125 (Ivica Zubac je za LA Clipperse igrao 29:06 minuta i postigao 7 koševa (šut za dva 3-8, slobodna bacanja 1-2) uz 9 skokova)

Utah – Memphis 133-109 (Luka Šamanić nije ulazio u igru za Utah)
Detroit – Portland 101-110
Toronto – Milwaukee 130-111
Atlanta – Washington 130-121

Boston – Indiana 155-104
Miami – Brooklyn 105-109
New York – Cleveland 89-95
Oklahoma City – New Orleans 106-110