Mladi Hrvati bez četvrtfinala Eurobasketa

Košarka 26. srp 202320:27 0 komentara
fiba.basketball

Hrvatski košarkaši nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Europskog prvenstva do 18 godina u Nišu...

Bolji je od njih bio Izrael rezultatom 84:66 (19:18, 19:17, 27:19, 19:12), uz 24 koša sjajnog Omera Mayera. Kod mladih Hrvata, čiji je izbornik Srđan Subotić, najefikasniji bili su Toni Bilić Luka Frančešević s po 15 koševa.

Tri minute prije isteka treće četvrtine Hrvatska je bila u igri, na samo dva poena zaostatka (55:53), no već do završetka tog dijela igre Izraelci su pobjegli na 65:54. Kada su početkom posljednje četvrtine otišli na 68:54, bilo je jasno da će se Hrvatska teško vratiti.

Za Hrvatsku ovdje turnir nije gotov. Slijedi joj razigravanje za pozicije od 9. do 16. mjesta. Prvi je protivnik vjerojatno Danska koja u srijedu navečer igra osminu finala protiv velikog favorita Srbije. Hrvatskoj treba ta pobjeda kako bi potvrdila ostanak u diviziji A za sljedeću godinu.