Košarkaši Splita poraženi u Beogradu u zadnjoj četvrtini

ABA League 26. ožu 202314:58 > 14:59 0 komentara
KK Split

Nakon 23 odigrane utakmice Mega je na šestom mjestu sa 35 bodova i omjerom pobjeda i poraza 12-11. Split je na devetom mjestu sa devet pobjeda i 14 poraza.

Rezultat je veći dio utakmice bio izjednačen, a u zadnjoj četvrtini nešto više od tri minute prije kraja Rudan zabija tricu  za vodstvo 85-81 za Megu. Nelson smanjuje na 85-83 dvije i pol minute do kraja, a Mavra pogađa jedno slobodno bacanje 1:23 do kraja za 85-84. No, minutu do kraja Rudan opet odvodi Megu na tri razlike (87-84). Kalajžić je nakon prekršaja realizirao jedno od dva slobodna bacanja za 87-85, ali na Đurišiću su napravljena dva prekršaja i on je do kraja utakmice zabio tri od ukupno četiri slobodna bacanja za konačan rezultat i za pobjedu Mege.

U redovima Mege najbolji je bio sa 19 koševa Matej Rudan, a po 14 su dodali Danko Branković i Malcolm Cazalon.

Najbolji strijelac Splita bio je Tyrell Nelson sa 19 koševa i šest skokova, Lewis Sullivan je ubacio 13 koševa kao i Josip Jukić.