Košarkaši Splita još bez pobjede u ABA Ligi

FMP Meridian

Košarkaši Splita doživjeli su i treći poraz u isto toliko nastupa u ABA Ligi. Iako su odigrali solidno prvo poluvrijeme kod FMP-a, u nastavku s kratkom rotacijom nisu imali šanse...

Dok je imao snage, Split se solidno držao protiv beogradskog FMP-a, ali je ipak upisao uvjerljiv poraz 90:73 (21:23, 25:16, 26:17, 18:17).

Sredinom druge četvrtine Split je imao pet razlike (31:26), no do odlaska na veliki odmor domaćin je okrenuo na 46:39 u svoju korist. Do kraja treće četvrtine FMP je odjurio na 16 razlike (72:56) i tu je priči bio kraj.

Suženog rostera (bez ozlijeđenih Vuke Đoge) te praktički samo sa šestoricom u ozbiljnoj rotaciji, Split u drugom poluvremenu nije mogao parirati svježijim i kvalitetnijim suparnicima.

Najbolji pojedinac domaćina bio je Amerikanac Trent Frazier s 21 košem i 11 asistencija, dok su kod Splita najefikasniji bili Shannon Shorter s 21 poenom i 12 skokova te Josip Jukić s 19.

FMP je sada na omjeru 3-0, a Split na 0-3.