Košarka i Krunoslav Simon ponovno u Trnskom

Košarka 8. lis 202213:34 > 13:35 0 komentara
KK Bosco

Prvom domaćom utakmicom u HT Premijer ligi u dvorani Boško Božić Pepsi u Trnskom, košarkaški klub Bosco počeo je obilježavanje 30 godina uspješnog rada. Više od tisuću gledatelja na tribinama s nestrpljenjem je dočekalo prvu od 16 utakmica koliko će najmanje Bosco igrati ove sezone na domaćem terenu. Gradski rival Cedevita Junior pobijedio je u prvom okršaju rezultatom 75:84 (15:23, 18:27, 22:19, 20:15).

“Mislim da uzrok poraza leži u prvom poluvremenu gdje smo imali period slabije igre u napadu što je Cedevita maksimalno iskoristila i na poluvrijeme otišla sa 17 poena više. U drugom poluvremenu igrali smo dosta bolje, pogotovo u obrani. Momci su pokazali karakter što nas je dovelo do toga da smo se u nekoliko navrata spustili ispod 10 razlike. Cedevita je u tim trenucima pokazala kvalitetu, opravdala status favorita te zasluženo pobijedila.” – istaknuo je trener KK Bosco Ivan Tomas.

Ova prva sezonska utakmica bila je posebno emotivna za donedavnog hrvatskog reprezentativca, a danas igrača Cedevite Junior Krunoslava Simona koji je upravo u ovoj dvorani ostvario svoje prve košarkaške uspjehe.

Nakon nekog vremena ponovno sam u Zagrebu i Trnskom. Za mene je ovo jedan emotivan trenutak, veselio sam se ovoj utakmici i vjerujem da su svi uživali u dobroj utakmici,” izjavio je Simon.

KK Bosco

U pauzama utakmice na parketu su nastupile plesačice plesnog kluba Lana. Kroz sezonu na utakmicama nas očekuju brojna iznenađenja kao i pokloni za posjetitelje s najviše sreće i košarkaškog umijeća. Klub Bosco iduću utakmicu igra u subotu, 15. listopada u gostima kod gradskog rivala Dinama, a sljedeću domaću utakmicu u Trnskom protiv Gorice igra u nedjelju, 23. listopada u 17 sati.

“Divno je vidjeli pune tribine. Povratak u Premijer ligu za nas znači puno, a posebno u ovoj godini kada klub obilježava 30 godina rada. Ovo je i dodatni vjetar u leđa svim našim mlađim uzrastima kojima se u klubu posvećuje posebna pažnja,” istaknuo je dopredsjednik kluba Goran Perić.

Bosco nije običan klub i zato ova priča ima drugačiju poruku. Davne 1992. godine osnovao ga je Salezijanac don Ivan Marijanović sa svrhom okupljanja što većeg broja djece i mladih kako bi mogli rasti u zdravom okruženju trenirajući i igrajući košarku. Don Bosco je bio veliki odgajatelj, ‘otac i učitelj mladih’. Bosco posljednjih godina postiže vrlo dobre rezultate u svim dobnim kategorijama. Suradnja sa zajednicom, škole košarke za mlade i stalni kontakt sa stanovnicima Novog Zagreba misao je vodilja kluba.

Za KK Bosco igraju: Luka Katura, Petar Babić, Ante Krapić, Dario Kuzmanović, Luka Babić, Leon Šljivarić, Andrej Matić, Mladen Primorac, Marko Jurič, Ante Čović, Marat Kos, Filip Radulović i Luka Krajnović. Stručni stožer čine trener Ivan Tomas, pomoćni trener Edi Rački, kondicijski trener Bruno Damjan, fizioterapeut Domagoj Šumatić i liječnik Filip Čulek.

IZVOR: KK Bosco