Hrvatska saznala protivnika u eventualnom četvrtfinalu

Košarka ostalo 9. ruj 201722:08 > 22:12
FIBA

Košarkaši Grčke plasirali su se u četvrtfinale Eurobasketa nakon što su svladali Litvu rezultatom 77:64.

Ovaj rezultat predstavlja prilično iznenađenje s obzirom na dosadašnji tijek turnira, pošto je finalist s prošlog Eurobasketa bio prvi u skupini B, a Grci su jedva prošli s četvrtog mjesta u grupi A.

Ipak, sastav Kostasa Missasa odigrao je najbolju utakmicu na turniru i sada u četvrtfinalu čeka boljeg iz duela Rusija – Hrvatska.

Od samog početka Grčka je pokazala da je spremna za ovaj susret. Odlično su šutirali za tri poena i već u prvoj dionici stekli su dvoznamenkastu prednost – 25:14.

Litva je prišla na -3 u drugoj četvrtini, a na poluvremenu je Grčka imala 37:30. Nikako Litva nije uspjevala doći do svoje igre u nastavku, a Grčka je igrala pametno, pa je u finišu treće dionice imala i najvećih +17 (57:40).

Djelovalo je početkom posljednje dionice da je susret odlučen, ali Litva je napravila veliku seriju 11-0, Grci pet minuta nisu postigli koš i bilo je samo -4 na četiri minute do kraja – 63:59.

Uslijedili su važni poeni Bourousisa, pa trica Thanasisa Antetokounmpa i Grčka je ostvarila veliku pobjedu.

Sjajan je bio Kostas Sloukas sa 21 poenom, 5 skokova i 4 asistencije. Calathes je dodao 14 uz 6 asistencija, a Papanikolaou i Bourousis po 11. Na drugoj strani, Kuzminskas je imao 20 poena i 5 skokova, Valančiunas je imao 13 poena i 15 skokova, a Kalnietis 11 poena i 7 asistencija.