Jokić ušao u NBA povijest – iza njega je čak i LeBron

Košarka 11. sij 20248:24 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski via Guliver

Srpski centar Nikola Jokić nastavlja sa fenomenalnim partijama u NBA i ne prestaje 'skidati' rekorde najjače svetske lige. U noći između srijede i četvrtka Somborac je ponovo bio maestralan, ali je izostala podrška suigrača, pa su njegovi Denver Nuggetsi poraženi od Utah Jazza rezultatom 124:111.

Imao je Jokić 27 poena (8/9 iz igre, 10/12 slobodna bacanja), 11 skokova i 6 asistencija za 30 minuta na parketu, ali nije imao pomoć suigrača, pa je domaćin u Salt Lake Cityju došao do bitnog trijumfa.

Ostat će ova utakmica upamćena i po činjenici da je na njoj Jokić postao najmlađi igrač u povijesti NBA koji je došao do 13 tisuća i više poena, 6 tisuća i više skokova i 4 tisuće i više asistencija. Prije njega, u ovoj kategoriji najmlađi je bio LeBron James.

Jubilarne poene Jokić je postigao pod obručem u prvoj četvrtini i tako u ovom parametru iza sebe ostavio Jamesa, koji je u trenutku kada je imao 13K + 6K + 4K bio star 29 godina i 82 dana. Jokić će 19. veljače napuniti 29 godina.