Fener razbio Galatu, Maccabi slavio u Kaunasu

Euroleague 28. lis 201618:58 > 21:04
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Fenerbahčea i Maccabija ostvarili su lagane pobjede na gostovanjima u četvrtom kolu Eurolige. Fener je u istanbulskom derbiju svladao najvećeg rivala Galatasaray sa 103:87, dok je Maccabi slavio nad Žalgirisom 87:74 u Kaunasu.

U četvrtoj pobjedi Fenera u nizu istakli su se Kostas Sloukas sa 24 poena i 7 asistencija, Dixon sa 22, te Udoh sa 21 poenom uz 13 skokova.

Nikola Kalinić je sa 17 minuta postigao 5 poena (2/6 iz igre) uz 4 skoka i 2 asistencije, dok Bogdan Bogdanović nije igrao zbog povrede.

Galatu je predvodio Austin Daye sa 16 poena, 15 je ubacio Russ Smiht, 14 je dodao Justin Dentmon.

Maccabi je već u prvom poluvremenu riješio meč u Litvi, dobrom obranom stigao je do dvocifrene prednosti koju nije ispuštao te stigao do druge pobjede u nizu, poslje dva startna poraza.

Izraelski tim je imao petoricu igrača sa dvocifrenim učinkom, a najefikasniji je bio Andrew Gaudelock sa 18 poena, uz 5 izgubljenih lopti.