Euroliga: Fener opet slavi, Bamberg kratak za koš

Euroleague 26. lis 201621:23 > 22:02
euroleague.net

Košarkaši Fenerbahčea su zabilježili treću pobjedu u Euroligi, a ovoga puta ekipa trenera Željka Obradovića je kao domaćin pobjedila Žalgiris rezultatom 82:68 , po četvrtinama 28:24, 16:13, 19:19, 19:12.

Žalgiris se dobro držao u Istanbulu, ali je priključak izgubio sredinom drugog perioda igre kada su Udoh i Veseli bili najzapaženiji na terenu. Na odmor se otišlo sa sedam razlike za Fener, u nastavku se igralo izjednačeno, a onda je meč riješen u posljednjoj četvrtini (19:12).

Jan Vesely je postigao 14 poena za Fenerbahče, Ekpe Udoh je imao isto toliko poena ali uz osam skokova, Bogdan Bogdanović je bio standardno dobar sa 10 poena i pet asistencija, dok je Pero Antić ubacio 11 poena.

U ekipi trenera Šarunasa Jasikevičijusa je još jednu odličnu partiju pružio bivši igrač Partizana Leo Westermann sa 15 poena, dva skoka i četiri asistencije.

Brose Bamberg je izgubio od Panathinaikosa kao domaćin rezultatom 83:84, po četvrtinama 15:20, 22:22, 26:20 i 20:22.

U njemačkoj ekipi Nikolo Melli je postigao 17 poena, Janis Strelniks 16, Nikos Zizis 13, a Darijus Miler 12.

Maccabi je u posljednjem meču dana u Euroligi svladao Galatasaraj sa 98:92, po četvrtinama 18:24, 26:23, 25:18 i 29:27.