Durant tragičar u drami Sunsa: ‘Bio je fauliran, ali nije dosuđeno’

Košarka 1. stu 20239:47 0 komentara
AP Photo/Darryl Webb via Guliver

Košarkaši San Antonio Spursa na dramatičan su način došli do pobjede 115-114 na gostovanju kod Phoenix Sunsa, preokrenuvši zaostatak od pet koševa u završnici utakmice te 20 poena minusa iz treće četvrtine.

Pobjednički koš djelo je Keldona Johnsona koji je uspio oteti loptu Kevinu Durantu i 1.2 sekundi prije kraja dvoboja položiti za trijumf Spursa u prvoj od dvije utakmice koje će ove dvije momčadi odigrati u tri dana, jer će Sunsi ponovno ugostiti San Antonio i u noći s četvrtka na petak po srednjoeuropskom vremenu.

Durant je pokušao donijeti novi preokret, ali je njegov šut sa zvukom sirene završio na obruču pa je proslavljeni igrač Sunsa od potencijalnog junaka postao tragičar dvoboja. Naime, Durant je 63 sekunde prije kraja osnovnog dijela utakmice driblingom prevario Johnsona i zakucao za 114-109. Na kraju to nije bilo dovoljno za pobjedu, a u Durantovu obranu je nakon utakmice stao trener Sunsa Frank Vogel.

Bio je fauliran, ali suci to nisu dosudili. Udaren je po ruci prije nego što mu je lopta istrgnuta iz dlanova. Ništa nije dosuđeno“, izjavio je Vogel.

Keldon Johnson je, naravno, drugačije vidio istu situaciju.

Išao sam na krađu i vidio sam da ga je Tre (Jones) pritisnuo u kutu. Najgore što se moglo dogoditi je da mi dosude osobnu pogrešku. Morali smo učiniti nešto“, rekao je junak pobjede i najbolji igrač Spursa na ovoj utakmici sa 27 koševa i četiri asistencije.

Po 18 koševa za pobjednike postigli su Devin Vassell i Victor Wembanyama koji je uz to imao i osam skokova te četiri blokade. Zach Collins je pridonio sa 14 koševa.

Strijelce Phoenixa predvodio je Kevin Durant sa 26 poena i sedam asistencija. Eric Gordon je ubacio 20, a Grayson Allen 19 koševa za domaću momčad, dok je Jusuf Nurkić završio sa 12 poena i 12 skokova. Phoenix je još uvijek bez ozlijeđenih Devina Bookera (skočni zglob) i Bradleyja Beala (donji dio leđa), a trener Vogel je izjavio da još nema indicija kad bi se ponovno mogli naći u momčadi.

LA Clippersi su došli do treće pobjede u sezoni svladavši u Crypto.com Areni u Los Angelesu goste iz Orlanda sa 118-102. Magic je veći dio prvog poluvremena proveo u vodstvu, da bi sredinom treće četvrtine došlo do velikog preokreta koji je pokrenuo Paul George koji je u prvoj četvrtini promašio svih šest šutova, a na poluvremenu je imao šut 2/10.

U trećoj četvrtini je George pogodio četiri trice i ubacio 14 od svojih 27 poena, a Clippersi su došli do uvjerljive pobjede. Russell Westbrook je ubacio 18 koševa i napunio statističke stupce sa sedam asistencija, šest skokova i pet ukradenih lopti. Po 17 poena su dodali Bones Hyland i Norman Powell, čime su nadomjestili lošu napadačku večer Kawhija Leonarda (osam koševa, šut 3/11).

Ivica Zubac je odigrao nešto manje od 23 minute te za to vrijeme ubacio devet koševa (šut 4/8) uz devet skokova, jednu asistenciju i jednu blokadu.

Šestoricu igrača Orlanda s dvoznamenkastim učinkom predvodio je Paolo Banchero s 15 koševa. Franz Wagner je ubacio 14, a njegov brat Moritz 13 poena.

New York Knicksi su došli do uvjerljive pobjede (109-91) na gostovanju u Clevelandu, a predvodio ih je Julius Randle sa 19 koševa i 10 skokova. I Jalen Brunson je ubacio 19 poena, dok je Immanuel Quickley završio dvoboj s 18 koševa, a RJ Barrett sa 16.

Značajno oslabljene Cavalierse predvodio je Donovan Mitchell s 26 poena, a po 11 koševa su postigli Isaac Okoro i Georges Niang. Domaća momčad je bila bez ozlijeđenih Dariusa Garlanda, Carisa LeVerta i Jarretta Allena.