Dinamo pobijedio u susjedstvu, Cibona razbila Dubrovnik

Hrvatska 31. sij 202422:21 0 komentara
firo Sportphoto/Marcel Engelbrec/picture-alliance/dpa/AP Images

Košarkaši Dinama lako su ostvarili novu pobjedu u domaćem prvenstvu, u susretu 19. kola u gostima su bili bolji od Dubrave sa 100-89 (28-19, 26-25, 26-14, 20-31).

Na poluvremenu je Dinamo imao deset poena razlike, a pobjedu je potvrdio tijekom treće četvrtinu koju je riješio u svoju korist 26-14.

Ivan Vučić opet je prednjačio kod Dinama, a ovaj put je ogled zaključio s 28 poena, devet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte. Filip Kraljević je dodao 20 koševa uz čak 15 skokova. U poraženom sastavu najbolji je bio Toni Ročak s 23 poena i osam skokova.

Ranije u srijedu Split je slavio na gostovanju kod Alkara u Sinju 91-86 (21-15, 20-26, 26-19, 24-26), dok je Cibona na domaćem parketu bila uvjerljiva protiv Dubrovnika te je pobijedila 83-55 (19-13, 23-8, 24-11, 17-23).

Splićani su se protiv Alkara mučili do treće četvrtine. Na poluvremenu je domaćin imao rezultatski kontakt 41-41, ali kvaliteta je isplivala tijekom drugog poluvremena i Split je došao do sedamnaeste pobjede u sezoni.

Šestorica igrača Splita ubacili su dvoznamenkasti broj koševa. Najbolji je bio Toni Perković s 13 koševa i devet asistencija. Tonko Vuko je dodao 11 poena i 11 skokova, a Markel Sullivan 15 koševa i četiri skoka. Na suprotnoj strani najraspoloženiji je bio Andrija Blatančić koji je postigao 21 poen, a uz to je imao osam asistencija i 11 skokova.

Cibona je protiv Dubrovnika riješila utakmicu tijekom druge i treće četvrtine. Drugu dionicu Cibona je dobila s čak 23-8, treću s 24-11 za uvjerljivo slavlje od 28 poena razlike.

Filip Bundović je s 22 poena bio najbolji igrač Cibone, a tome je dodao i osam skokova. Vrlo dobru utakmicu odradio je za domaćina i Krešimir Radovčić koji je uz 12 koševa ostvario sedam asistencija i devet skokova. Kod Dubrovnika je najbolji bio Tomislav Cvitković sa 17 poena i šest skokova.

DepoLink Škrljevo je kao domaćin svladao posljednjeg na ljestvici Bosco 98-91 (30-20, 22-18, 24-21, 22-32). DepoLink Škrljevo su do pobjede vodili Nikola Stanojević s 22 poena, sedam asistencija i devet skokova te Noa Svoboda koji je ubacio 23 poena.