Split doživio osmi poraz u ABA ligi

ABA League 3. pro 202120:32 > 20:32 0 komentara
KK Split

Košarkaši Splita doživjeli su novi, osmi poraz u ovoj sezoni ABA lige, a bolji od Splićana na njihovom parketu bio je Borac iz Čačka koji je u dvoboju 10. kola slavio sa 80-66 (18-13, 13-16, 24-16, 25-21).

Splićani su rano upali u rezultatski zaostatak, ali su se vratili pred kraj druge četvrtine i na poluvrijeme otišli sa samo dva koša minusa (29-31). Gosti iz Čačka su bolje odigrali drugo poluvrijeme u kojem su Splićane zadržali na 37 koševa, a ubacili čak 49.

Najbolji strijelci Splita bili su Toni Perković sa 13 i Lovre Runjić sa 12 koševa. Najbolji igrač utakmice i Borca bio je Marko Pecarski sa 26 poena i 12 skokova.

U 10. kolu će Zadar u nedjelju (12 sati) gostovati u Ljubljani kod Cedevite Olimpije, a Cibona će u ponedjeljak (18 sati) igrati u Beogradu protiv vodeće Crvene zvezde.