Split bez šanse u Podgorici

ABA League 2. lis 202220:56 0 komentara
Budućnost VOLI

Košarkaši Splita nisu imali šanse na otvaranju nove sezone regionalne ABA lige, Budućnost je u Podgorici slavila s 94:59 premda je hrvatska momčad imala rezultatski kontakt na poluvremenu.

Splićani su se odlično držali tijekom prvog dijela iako je Budućnost ogled otvorila s 11:0. No, na kraju prve četvrtine Split je imao tek zaostatak od šest poena (17:23), a na poluvremenu i manji (41:46). No, kobna je bila treća četvrtina u kojoj je Split napadački bio posve nemoćan. Postigao je samo šest poena, a primio 24 i time je dvoboj bio riješen.

Shannon Shorter je bio najbolji igrač Splita s 19 poena, četiri skoka i tri ukradene lopte. Nikola Đogo je dodao 13 poena. U pobjedničkom sastavu najbolji je strijelac bio Cameron Reynolds sa 16 poena uz 4-7 za tricu. Igor Drobnjak je dodao 14 poena.

Tijekom nedjelje su košarkaši Cibone odigrali prvu utakmicu u novoj sezoni ABA lige te je Partizan slavio u Zagrebu s uvjerljivih 105:81. Kod Cibone su najbolji bili Krešimir Ljubičić s 19 poena te Lovro Mazalin koji je ubacio 10 poena uz pet skokova. Kapusta je dvoboj okončao s čak 15 asistencija.

Ranije su odličnu premijeru u novoj sezoni odradili košarkaši Zadra koji su na domaćem terenu svladali crnogorski Studentski centar 96:67.