Šou Mbappea i rekord Girouda za četvrtfinale Francuske

Katar2022 4. pro 202217:57 > 18:12 0 komentara
Jorge Martinez via Guliver Images

Francuska reprezentacija treći je četvrtfinalist Svjetskog nogometnog prvenstva u Kataru. Izabranici Didiera Deschampsa eliminirali su Poljsku 3:1...

Golovima Oliviera Girouda u prvom te dvaput Kyliana Mbappea u drugom poluvremenu Francuska je svladala Poljsku 3:1 i plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Poljaci su u prvom dijelu pružili dobar otpor, čak su možda i zaslužili pogodak. Najbliže su mu došli u 38. minuti kada je Lloris obranio udarac Zielinskog, a potom Varane s gol-crte blokirao pokušaj Kaminskog.

U 44. minuti Francuska je povela. Mbappe je namjestio šansu Giroudu koji je postigao 52. pogodak u dresu Francuske i tako postao najbolji strijelac svoje reprezentacije u povijesti. Prethodno je u 29. minuti s tri metra promašio zicer na asist Dembelea.

Potvrda francuske pobjede stigla je u 75. minuti kada je sjevnula kontra. Lopta je došla do Mbappea koji je s 15 metara pogodio visoko i neobranjivo za golmana Szczesnog. U prvoj minuti sudačke nadoknade Mbappe je opet bljesnuo pogodivši gotovo s iste pozicije, ovaj put u suprotne rašlje.

Na samom kraju, u devetoj minuti nadoknade Robert Lewandowski zatresao je mrežu iz penala za konačnih 3:1 nakon što je Upamecano igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Francuska će u četvrtfinalu u subotu 10. prosinca igrati protiv boljeg iz dvoboja Engleske i Senegala.