Sprint utrka u Japanu otišla u ruke sjajnog Jorgea Martina

Automoto 30. ruj 202310:53 0 komentara
DPPI Panoramic _TIN3530 via Guliver

Španjolski motociklist Jorge Martin (Ducati-Pramac) osvojio je kvalifikacije i sprintersku utrku u klasi MotoGP na VN Japana u Motegiju.

Martinu je to bila treća uzastopna sprinterska pobjeda, kojom je ponovno smanjio zaostatak u poretku Svjetskog prvenstva za Talijanom Francescom Bagnaiom, koji je u sprintu osvojio treće mjesto. Sedam utrka prije kraja sezone dijeli ih samo osam bodova. Bagnaia ih je dosad skupio 299, a Martin 291.

Južnoafrikanac Brad Binder (KTM) zauzeo je drugo mjesto, a šesterostruki svjetski prvak Španjolac Marc Marquez (Honda) bio je sedmi. Još gore prošao je prvak iz 2021., Francuz Fabio Quartararo (Yamaha), koji je završio kao 15., daleko iza prvih devet koji su osvojili nove bodove u sprintu.