Schumacher je na današnji dan osvojio sedmi naslov prvaka

Automoto 29. kol 202315:58 0 komentara
Gero Breoler via Guliver Image

Michael Schumacher na današnji je dan 2004. osvojio rekordni sedmi naslov svjetskoga prvaka nakon što je na VN Belgije završio drugi iza pobjednika Kimija Raikkonena u jubilarnoj 700. F1 utrci za Ferrari.

Schumacher je 2004. slavio na prvih pet utrka i na 12 od prvih 13, a Belgija je bila 14. utrka prvenstva na kojoj je Raikkonen prekinuo njegov niz od sedam pobjeda zaredom između VN Europe na Nurburgringu i VN Mađarske na Hungaroringu, donosi MAXF1.net.

Ferrari je šesti uzastopni konstruktorski naslov prvaka osigurao na prethodnoj utrci u Mađarskoj

Trulli je bio najbrži u kišnim kvalifikacijama, drugi puta u sezoni nakon Monaka, nakon što je iskoristio priliku i na intermediate gumama bio 0.072 sekundi brži od Schumachera koji je vozio na kišnim gumama i u lošijim uvjetima s više vode na stazi.

Utrka se vozila u suhim uvjetima, a Trulli je zadržao vodstvo dok su Schumachera prestigli Alonso i Coulthard. U prvom zavoju sudarili su se Webber i Barrichello, Raikkonen je imao kontakt s Massom, a Heidfeld s Panisom.

Nakon izlaska sigurnosnog automobila, koji se vratio u boks na kraju četvrtoga kruga, Trulli je vodio ispred Alonsa i Coultharda, a Raikkonen je prestigao Schumachera za peto mjesto, a Nijemca je prestigao i Montoya krug kasnije sjajnim potezom u Bus Stop šikani.

Raikkonen je u petom krugu prešao momčadskog kolegu Coultharda, a Trulli je prvi ušao u boks od vodećih u 10. krugu, a Alonso se u vodstvu poskliznuo na ulje u Les Combesu i vodstvo prepustio Raikkonenu.

Finac je bez većih problema uspio pobijediti i McLarenu donijeti prvu pobjedu u sezoni i prvu od VN Malezije 2003. gdje je upravo Raikkonen ostvario prvu pobjedu u karijeri.

“Nisam se mogao nadati boljem rezultatu,” rekao je Raikkonen koji je slavio s 10. mjesta.

“Bila je ovo teška sezona, bili smo blizu nekih dobrih rezultata i napokon je dobar posao cijele momčadi nagrađen pobjedom. Utrka je bila teška jer sam imao oštećenu podnicu nakon dodira s Massom, ali to nije smanjilo moje performanse.”

“Od osmoga kruga imao sam problema s prebacivanjem u nižu brzinu, što je utjecalo na kočenje za prvi zavoj, ali unatoč svemu uspjeli smo ostvariti ovaj izuzetan rezultat.”