Napetost raste: Bagnaia se popravio, Martin razočarao

Automoto 25. stu 202312:06 0 komentara
Cordon Press via Guliver Image

Vozač Aprilije Maverick Viñales osvojio je pole position za sprint i utrku u Valenciji - postavivši novi rekord staze jer je odvozio svoj najbrži krug za 1:28.931 minuta.

Drugo mjesto zauzeo je vodeći u prvenstvu Francesco Bagnaia na Ducatiju, treći je bio Pramakov Johann Zarco, dok je razočaravajuće šesto mjesto zauzeo Peccov suparnik u borbi za naslov – Jorge Martin.

Bagnaia je za Vinalesom zaostao samo 0,092 sekunde, dok je Zarco u samom cilju stigao do trećeg mjesta.

Četvrto startno mjesto pripada Jacku Milleru. Peto mjesto pripalo je Bradu Binderu za KTM, a sa šeste će startati Jorge Martin. Top 10 upotpunili su Marco Bezzecchi (VR 46), Alex Marquez iz Gresinija, Marc Marquez na Hondi i Raul Fernandez.

Sprint utrka na rasporedu je u 15 sati uz izravan prijenos na Sport Klubu 3.