Kakav dan za Britance – zauzeli prva tri mjesta uoči utrke na Silverstoneu!

Automoto 6. srp 202417:41 0 komentara
AP Photo/Luca Bruno via Guliver Images

George Russell osigurao je pole drugi pole position ove sezone na svojoj domaćoj utrci na Silverstoneu, a Lewis Hamilton drugim je mjestom upotpunio sjajan dan za Mercedes koji je prvi puta od 2021. zauzeo prvi startni red.

Russell je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja s 0.006 sekundi prednosti ispred Norrisa, a u drugim pokušajima oba Mercedesa su popravila svoja vremena i Russell je na kraju osvojio drugi pole position ove sezone, 0.17 sekundi ispred Hamiltona.

Ovo je prvi puta od VN Saudijske Arabije 2021. da je Mercedes zauzeo prvi startni red, a tada je Hamilton startao ispred Bottasa i dan kasnije ostvario svoju zasad posljednju pobjedu, donosi MaxF1.net.

Norris se morao zadovoljiti trećim mjestom za McLaren i utrku će startati ispred Verstappena koji je pogriješio u oba Q3 kruga, ali i bez tih pogrešaka nije izgledao kao da ima brzinu za pole position te je završio četvrti.

Piastri je bio peti u drugom McLarenu ispred seznacionalnoga Hulkenberga u Haasu dok je Sainz kao jedini vozač Ferrarija u Q3 završio tek sedmi.

Aston Martin je s oba bolida prošao u Q3, ali Stroll je kao brži od njih bio tek sedmi dok je Alonso bio tek deseti, što mu je peti poraz od Strolla u 12 kvalificija ove sezone.

Albon je imao jako dobre kvalifikacije i razdvojio vozače Aston Martina na devetom mjestu za Williams i zadržao savršen učinak protiv Sargeanta.

Leclerc je bio najveća žrtva drugoga dijela kvalifikacija te je završio na 11. mjestu za Ferrari, a Sargeant je imao najbolje kvalifikacije sezone na 12. mjestu za Williams.

Tsunoda je deseti puta ove sezone bio brži od Ricciarda u kvalifikacijama na 13. i 15. mjestu za RB dok je Zhou bio 14. za Sauber nakon što je prvi puta pobijedio Bottasa u kvalifikacijama.

Perez je izazvao crvenu zastavu sedam minuta prije isteka vremena u Q1 nakon što se izvrtio i završio u šljunčanoj zamci iz koje se nije uspio izvući, a kvalifikacije su se nastavile nakon desetak minuta.

Bottas je bio najbrži od vozača koji su zapeli u Q1 na 16. mjestu za Sauber iako je među prvima prešao na gume za suhe uvjete, a Magnussen je bio tek 17. za Haas.

Ocon nije stigao u posljednji brzi krug što ga je skupo koštalo jer je završio na 18. mjestu za Alpine ispred Pereza čije je vrijeme na intermediate gumama bilo dovoljno za 19. mjesto ispred drugoga vozača Alpinea Gaslyja.

Utrku možete pratiti u izravnom prijenosu u nedjelju na SK HD.