Kiša prekinula kvalifikacije na Interlagosu, Max do pole positiona!

Automoto 3. stu 202320:39 0 komentara
AP Photo/Andre Penner via Guliver Image

Max Verstappen osigurao je pole position za VN Sao Paola u dramatičnim kvalifikacijama koje je prekinula kiša, a dok je Charles Leclerc bio drugi za Ferrari najveće iznenađenje je Lance Stroll na trećem mjestu za Aston Martin.

Start kvalifikacija odgođen je za 15 minuta jer je FIA tražila organizatore da očiste stazu od šarafa koji su na prvom treningu uzrokovali puknuća guma kod Fernanda Alonsa i Lewisa Hamiltona.

Zbog kiše koja je prijetila cijele kvalifikacije Q3 nije u potpunosti održan nego su vozači uspjeli odvoziti najviše po jedan brzi krug, a Verstappen je bio najbrži kad je bilo najpotrebnije i osigurao prvo startno mjesto za nedjeljnu utrku.

Leclerc je završio drugi za Ferrari nakon dva pole positiona na posljednje dvije utrke dok je Stroll šokirao trećim najbržim vremenom za Aston Martin nakon što je tek treći puta ove sezone pobijedio Alonsa u kvalifikacijama.

Alonso je završio četvrti i upotpunio drugi startni red za Aston Martin ispred dva vozača Mercedesa Hamiltona i Russella, a Norris je bio sedmi kao brži vozač McLarena nakon što je bio najbrži u Q2.

Sainz u teškim uvjetima u Q3 nije mogao bolje od osmoga mjesta ispred Pereza u drugom Red Bullu, a Piastri je završio deseti nakon što nije uspio završiti jedini brzi krug u Q3 zbog izlijetanja u 12. zavoju.

Hulkenberg je bio najbrži od vozača koji su svoj nastup završili u Q2 na 11. mjestu za Haas nakon što je 14. puta ove sezone pobijedio momčadskoga kolegu Magnussena u kvalifikacijama.

Ocon je bio brži od Gaslyja na 12. i 13. mjestu za Alpine ispred Magnussena u Haasu i Albona u Williamsu koji je zadržao savršen kvalifikacijski učinak protiv Sargeanta.

Tsunoda je za 0.044 sekundi propustio proći u Q2 na 16. mjestu za AlphaTauri dok je Ricciardo na 17. mjestu bio još samo 0.006 sekundi sporiji.

Bottas je 14. puta ove sezone pobijedio Zhoua u kvalifikacijama, ali nije mogao bolje od 17. mjesta za Alfa Romeo dok je Sargeant bio 19. za Williams ispred Zhoua u drugoj Alfi.

Sprint kvalifikacije na rasporedu su u subotu u 15:00, a sprint utrka je u 19:30, sve uz prijenos na Sport Klubu.