Bottas najbrži za Mercedes na drugom danu testiranja

Formula 1 13. ožu 202118:46 > 18:47

Valtteri Bottas odvozio je najbrži krug na drugom danu predsezonskih testiranja u Bahrainu koji je ujedno najbrži krug na ovogodišnjim testiranjima, a Pierre Gasly bio je drugi najbrži za AlphaTauri.

Nakon što je Ricciardo u McLarenu bio najbrži na prvom dijelu dana ispred Alonsa u Alpineu, Giovinazzi u Alfa Romeu bio je prvi vozač koji je popravio svoje vrijeme iz jutarnjega dijela dana i preuzeo prvo mjesto.

Bottas, Schumacher, Stroll, Norris, Leclerc i Gasly zamijenili su svoje momčadske kolege koji su vozili ujutro, a Norris je u McLarenu ubrzo srušio Giovinazzijevo vrijeme na C4 gumama (1:31.239).

Prva crvena zastava u poslijepodnevnom dijelu dana dogodila se oko sat i pol prije kraja dana kada je Perezu u Red Bullu otpao pokrov motora dok je prestizao Latifija u Williamsu na startno ciljnom pravcu.

Nakon što su redari očistili stazu Giovinazzi je opet preuzeo prvo mjesto prije nego ga je srušio Gasly u AlphaTauriju, a njegovo vrijeme srušio je Norris u McLarenu prije nego je Gasly još jednom preuzeo vrh poretka na najmekšoj C5 komponenti koja se neće koristiti na prvoj utrci sezone na ovoj stazi.

Bottas je nakon brzih krugova na C3 i C4 gumama isprobao i C5 gume na kojima je odvozio najbolje vrijeme dana 1:30.289 sekundi unatoč ne tako dobrom posljednjem sektoru.

Mercedes je nakon lošega prvoga dana u kojem su odvozili samo 48 krugova imao puno bolji drugi dan s najboljim vremenom i 115 krugova, a Gasly je završio drugi na C5 gumama za AlphaTauri koji je zajedno s Tsunodom odvozio čak 144 kruga za novi AT02.

Stroll je poslijepodne preuzeo Aston Martin AMR21 od Vettela koji je ujutro imao problem s mjenjačem i završio treći koristeći C5 komponentu, 0.171 sekundi iza Bottasa dok je Norris završio četvrti za McLaren na C4 gumama.

Giovinazzi je završio peti za Alfa Romeo (C5) uz 125 krugova, a Leclerc je bio šesti i sa Sainzom odvozio 128 krugova u Ferrariju SF21.

Latifi je cijeli dan proveo u Williamsu FW43B i završio sedmi najbrži uz 132 odvožena kruga iako se izvrtio u prvom zavoju, a osmi je bio Perez u Red Bullu koji je imao još jedan produktivan dan za RB16B koji je danas skupio 117 krugova.

Ricciardovo najbolje vrijeme iz jutarnjega dijela drugoga dana bilo je dovoljno za deveto mjesto na kraju, a Alonso je prvi puta isprobao novi Alpine A521 i odvozio 128 krugova na putu prema desetom mjestu.

Tsunoda je završio 11. za AlphaTauri ispred Schumachera u Haasu i Sainza u Ferrariju, a Mazepin je bio 14. najbrži za Haas ispred Hamiltona u Mercedesu koji je svoje najbolje vrijeme postavio u prvom dijelu dana na C2 komponenti.

Vettel je zbog problema s mjenjačem odvozio samo 10 krugova u jutarnjem dijelu dana.

Posljednji dan predsezonskih testiranja održat će se sutra s istim rasporedom kao u prva dva dana.