Chiefsi uvjerljivi, Jaguarsi izborili doigravanje

Američki nogomet 8. sij 20239:50 0 komentara
Scott Winters Icon Sportswire via Guliver

Kansas City Chiefsi i Jacksonville Jaguarsi slavili su u noći između subote i nedjelje.

Chiefsi su na gostovanju kod Las Vegas Raidersa došli do svoje 14. pobjede ove sezone, dosta uvjerljivo 31:13.

Chiefsi su pobjedu najavili McKinnonovim touchdownom nakon samo 128 sekundi igre, a ekstra poen upisao je i Butker. Odgovor domaćina u prvoj četvrtini bio je field gol Carlsona iz igre u osmoj minuti. Gosti su u drugom dijelu slavili 17:0 i tada praktički sve riješili.

Jones i Toney svaki su postigli po touchdown, Butker je dodao dva dodatna poena i field goal.

U trećeoj četvrtini dvoboja bilježimo samo field gol iz igre Raidersa, upisao ga je Carlson, kao i u prvom dijelu. U posljednjoj četvrtini Pacheco postiže touchdown, Butker još jedan ekstra poen, da bi na kraju domaći preko Renfrowa postigli touchdown, uz Carlosonov ekstra poen.

Patrick Mahomes je imao 18 od 26 uspješnih bacanja za 202 jarde uz jedno dodavanje za touchdown. Kod Raidersa je Jarrett Stidham imao 22 uspješna pokušaja, prebacio je 219 jardi, uz dodavanje za touchdown, ali i jedan interception.

Regularni dio sezone završio je pobjedom Jacksonville Jaguarsa koji su na svom terenu svladali Tennessee Titanse 20:16. Ovim trijumfom izborili su plasman u doigravanje.

Jaguarsi su do pobjede došli u posljednjoj četvrtini, Titansi su na poluvremenu vodili 13:7, a pred posljednju četvrtinu imali su 16:10.

Gosti su prvi dio utakmice riješili u svoju korist field goalom Bullocka, a sredinom drugog dijela uslijedio je touchdown Okonkwe uz ekstra poen Bullocka. Jaguarsi su odgovorili Kirkovim touchdownom uz ekstra poen Pattersona, koji je postigao field goal u trećoj četvrtini, na što je Bullock odgovorio na isti način.

Posljednja četvrtina u potpunosti je pripala Jaguarsima. Patterson je postigao field goal i ekstra poen nakon Allenova touchdowna.

Kod pobjednika Trevor Lawrence je imao 20 uspješnih bacanja za 212 jardi uz dodavanje za touchdown, s druge strane Joshua Dobbs je u istom broju uspješnih pokušaja prebacio 179 jardi uz dodavanje za touchdown i jedano presječeno dodavanje.