VIDEO Divlji suci, neuništivi Patsi i konačno Ramsi!

NFL 21. sij 20198:22 > 8:30
Jamie Squire/Getty Images

Odigrane su utakmice konferencijskih finala, na oba susreta uspješniji su bili gosti. Na Super Bowlu gledat ćemo LA Ramse i NE Patriotse. Obje utakmice riješene su nakon produžetka, što se dogodilo prvi put u povijesti!

Los Angeles Ramsi su u nevjerojatnom finalnom ogledu Nacionalne konferencije nakon velikog preokreta u Superdomeu pobijedili New Orleans Saintse sa 26:23.

Apsolutni junak trijumfa Ramsa bio je fenomenalni Greg Zuerlein koji je najprije udarcem s 48 jardi donio produžetak svojoj momčadi, a potom u četvrtoj minuti produžetka field goalom s 57 jardi (!!!) osigurao mjesto u borbi za trofej Vincea Lombardija.

Gosti iz Kalifornije uspjeli su se vratiti nakon katastrofalne prve četvrtine koju su Saintsi dobili sa 13:0 i treći put u povijesti osigurali plasman u SB, prvi put nakon 2001. Jedini naslov osvojili su 1999. godine.

Dojam je da su Saintsi oštećeni u samoj završnici utakmice pri rezultatu 20:20 kada suci nisu dosudili očigledan prekršaj nad hvatačem domaćeg sastava Smithom. Da je dosuđen prekršaj, Saintsi bi imali nova četiri pokušaja za touchdown i vjerojatno bi potrošili vrijeme do kraja utakmice.

Dodavač Ramsa Jared Goff bacio je 297 jardi uz dodavanje za TD i jedno pretrpljeno presjecanje, dok je njegov suparink Drew Brees bacio 249 jardi, dva dodavanja za polaganje, ali doživio je i presudno presjecanje.

I New England Patriotsi igrat će u 53. Super Bowlu, jer su finalu Američke konferencije pobijedili Kansas City Chiefse na gostovanju, također nakon produžetka. Konačan rezultat je bio 37:31 (31:31).

I ovu utakmicu obilježile su vrlo čudne sudačke odluke, a Patriotsi su do trećeg uzastopnog finala, a ukupno devetog otkako su u momčadi Bill Belichick i Brady, stigli zahvaljujući polaganju Rexa Burkheada nakon 4:50 minuta igre u dodatnom vremenu, u prvoj akciji nakon podbacivanja novčića, koji je pao na njihovu stranu.

Patriotsi su bili dominantni u prvom poluvremenu u sjajnoj atmosferi u Kansas Cityju, polaganjima preko Sonyja Michela i Philipa Dorsetta stekli su veliku zalihu na velikom odmoru – 14:0.

Chiefsi su najavu dobre igre u drugom poluvremenu napravili touch downom već u prvom napadu nastavka. Dodavanje Patricka Mahomesa uhvatio je Travis Kelce i smanjio na 14:7. Do kraja dionice Patriotsi su realizirali samo field goal, da bi u posljednjoj četvrtini bila viđena nevjerojatna borba i čak 38 poena.

Chiefsi su s dva touch downa – oba nakon kombinacije Mahomesa i Damiana Williams – došli do preokreta 21:17.

To je bila samo uvertira u totalna uzbuđenja kad su u posljednje tri i pol minute viđena čak tri polaganja!

Michel je trčanjem vratio Patriotse u vodstvo 24:21, sjajni Williams je uzvratio na isti način za novi preokret Chiefsa 28:24, da bi Rex Burkhead 39 sekundi prije kraja doveo Patse nadomak slavlja 31:28.

No, 11 sekundi prije kraja Harrison Butker je field goalom odveo utakmicu u produžetak i vratio nadu Chiefsima da mogu do plasmana u Super Bowl, ali je u dodatnom vremenu New England bio sretniji i uspješniji, slavio je iz prvog posjeda putem touch downa koji je izveden probijanjem kada je line of scrimmage bila postavljena u neposrednoj blizini end zone.

Tom Brady utakmicu je završio s 348 jardi, jednim touch downom i dva doživljena presjecanja, a zapaženu partiju imali su Sony Michel sa 113 istrčanih jardi i dva polaganja te Rex Burkhead sa, također, dva polaganja.

Kod Chiefsa, Patrick Mahomes je prebacio 295 jardi uz tri polaganja dok je Damien Williams uhvatio tri touch downa.

Super Bowl je na programu trećeg veljače u Atlanti uz, naravno, izravan prijenos na Sportklubu.