Ramsi pobijedili u utakmici kakvu još niste vidjeli!

NFL 20. stu 20186:12 > 6:12
Kevork Djansezian/Getty Images

Los Angeles Ramsi pobijedili su i Kansas City Chiefse, no veća vijest od novog uspjeha sjajne franšize s krajnjeg zapada SAD-a jest rezulat kojim je utakmica završena!

Naime, Ramsi su pobijedili s dosad nezabilježenih 54:51! Riječ je o prvoj utakmici u povijesti NFL-a u kojoj su obje momčadi prebacile 50 postignutih poena!?!

Slavlje domaćem sastavu u nevjerojatnom derbiju 11. vikenda donio je sjajni quarterbackJared Gof bacivši dodavanje od 40 jardi za touchdown Geralda Everetta nešto manje od dvije minute do kraja!

Samo minutu prije toga, QB Kansasa Patrick Mahomes je bacio dodavanje za TD Chrisu Conleyu kojime su Chiefsi poveli 50:47.

Prethodno je viđena sjajna igra u napadu oba sastava, Ramsi su vodili nakon prvog dijela utakmice 13:7, u drugoj su gosti uzvratili sa 16:10 pa se u drugo poluvrijeme ušlo uz izjednačen rezultat (23:23).

Uslijedila je sjajna dionica za Ramse, koji su zahvaljujući raspoloženom Goffu imali 10 poena prednosti na ulasku u posljednjih 15 minuta u kojima je viđena prava drama, nekoliko preokreta i na kraju slavlje ekipe iz Los Angelesa.

Spomenuti Goff na kraju je prebacio 413 jardi, imao četiri dodavanja za polaganje, dok je jedan TD ostvario trčanjem.

Na drugoj strani, Mahomes je prebacio 478 jardi i imao šest dodavanja za TD, čime je ušao u povijest kad je je pitanju “Monday Nights Football”,  ali doživio je i dva presjecanja u samoj završnici. Sjajan u gostujućem sastavu bio je Tyreek Hill s 215 istrčanih jardi i dva uhvaćena touch downa.

Ramsi sada imaju učinak 10-1 i prvi su u konferenciji NFC.
Kansas, pak, ostaje na vodećoj poziciji koneferencije AFC s omjerom 9-2.