Nogomet 19. sij 202321:30 0 komentara

Irak je trijumfom protiv Omana (3:2) kojeg vodi hrvatski stručnjak Branko Ivanković u Basri osvojio Zaljevski kup.

Irak je poveo golom Ibrahima Bayesha u 24. minuti. Imao je Oman kazneni udarac u 82. minuti, ali ga je katastrofalno izveo Jameel Al Yahmadi i obranio mu je Jalal Hassan.

U 99. sudac je nakon konzultacije s VAR-om dosudio jedanesterac za Oman, a zabio ga je Salaah Al-Yahyaei za izjednačenje 1:1. U produžecima je pak uslijedilo novo ludilo, u 116. minuti Irak je stigao do novog vodstva, zabio je iz penala Amjed Attawan. Ludilo je na tribinama utišao Omer Al Malki golom tri minute kasnije.

I kada se činilo da o pobjedniku ovog susret moraju odlučivati jedanaesterci, stadion je proključao kada je u samoj završnici u 122. minuti loptu u mrežu Omana za pobjedu Iraka 3:2 poslao Munaf Younnes.