Automoto 7. lis 202321:05 0 komentara

Nizozemac Max Verstappen u Red Bulu osvojio je treći uzastopni naslov svjetskog prvaka na sprint-utrci za F1 VN Katra u Lusailu.

Verstappen je do naslova došao nakon što je njegov timski kolega i jedini rival Meksikanac Sergio Perez u subotu ispao zbog udesa na sprinterskoj utrci na stazi Losail.

Nizozemcu su za naslov trebala samo tri boda, a meksički je vozač bio jedini protivnik koji ga je teoretski mogao sustići. Perez se morao povući nakon što ga je udario Francuz Esteban Ocon (Alpine).

To je značilo da je Verstappen, koji je u to vrijeme bio treći u sprintu, a završio drugi s 1.8 sekundi iza McLarenova Oscara Piastrija, bio prvak treću godinu zaredom i dok se još utrkivao. Na kraju je završio s 177 bodova više od Pereza.