Automoto 11. svi 202411:50 0 komentara

Vozač Pramak Ducatija Jorge Martin osvojio je pole position za Veliku nagradu Francuske, petu utrku sezone Moto GP prvenstva.

Španjolac, koji je od početka vikenda u Le Mansu klasa za sebe, unatoč padu u finišu kvalifikacija došao je do najbolje startne pozicije s rekordnim krugom od 1:29.919 minuta.

Najbliži Martinu bio je branitelj naslova Francesco Bagnaia koji je zaostao nešto manje od dvije desetinke sekunde, a također je završio kvalifikacije u šljunku. Njima će se u prvom redu pridružiti Maverick Viñales na Apriliji, koji je bio dvije desetinke dalje.

Osim padova na cilju i Martinovog nevjerojatnog kruga, kvalifikacije je obilježila i rana eliminacija osmerostrukog svjetskog prvaka Marca Marqueza. Vozač Gresinija startat će 13. u obje utrke ovog vikenda.

Sprint utrka Le Mansa počinje u 15 sati, dok je Velika nagrada Francuske na rasporedu u nedjelju u 14 sati, a sve pratimo na SK2!