(VIDEO) Ovaj je transparent zgrozio Nijemce: ‘Jasna prijetnja smrću’

Bundesliga 10. velj 202411:03 0 komentara

Hannover je na gostovanju slavio 4:3 protiv HSV-a u utakmici 21. kola 2. Bundeslige, ali je susret obilježio novi prekid.

Sudac je morao prekinuti utakmicu nekoliko puta. Navijači Hamburga su uletjeli na teren i zakačili lokote na gol u znak prosvjeda protiv planova za ulazak investitora u njemački nogomet.

U drugom poluvremenu, na tribinama se pojavio prijeteći transparent na kojem su navijači Hannovera kao metu istaknuli glavu izvršnog direktora Hannovera Martina Kinda, a smirivali su ih igrači.

Navijači transparent nisu htjeli ukloniti pa su obje momčadi u 59. minuti poslane u svlačionicu, a utakmica je nastavljena nakon uklanjanja transparenta pola sata kasnije.

O incidentima se raspisao i Bild.

“Ovo više nema nikakve veze sa slobodom izražavanja. Ovo nadilazi akcije poput bacanja teniskih loptica ili postavljanja lokota na stative. Ovo je jasna prijetnja smrću i tako je pravno treba tretirati. Nažalost, razočarali su se oni koji su mislili da nećemo doživljavati ovakve situacije nakon napada na Dietmara Hoppa.

Je li prijetnja smrću Kindu s nišanom sljedeća razina eskalacije ili samo izolirani čin luđaka? Razboriti ljudi trebali bi shvatiti da je ovo prešlo granicu i da je potrebno razgovarati. Inače će naš nogomet izletjeti s kolosijeka i to neće biti krivnja investitora“, napisao je novinar Walter Straten koji potez naziva “Jasnom prijetnjom ubojstvom”.