Nogomet 15. tra 202422:50 0 komentara

Nogometaši Galatasaraya upisali su i 13. uzastopnu pobjedu u turskoj Superligi.

Alanyaspor stradao je na domaćem terenu 4:0.

Tako je Galatasaray nastavio koračati ka tituli prvaka Turske, za koju se bori s ljutitim rivalom, Livakovićevim Fenerbahčeom. Galatasaray je prvi na tablici s dva boda prednosti pred Fenerom.

Otpor Alanyaspora je Galata slomila u drugom poluvremenu, nakon što u prvih 45 minuta nije bilo golova.

Mrežu domaćih je načeo Baris Alper Yilmaz u 56. minuti, da bi pet minuta poslije fantastičan gol zabio Marokanac Hakim Ziyech, pogodivši rašlje gola neobranjivim udarcem s 20-ak metara.

U 64. minuti Alanya je ostala s desetoricom na terenu zbog crvenog kartona Leroya Fera. Na 3:0 povisio je Yilmaz u 72. minuti svojim drugim golom, a za 4:0 u 84. minuti precizno je pogodio Mauro Icardi.

Do kraja sezone ostalo je šest kola. Galata i Fener sastaju se još u pretposljednjem kolu, 19. svibnja.