Nogomet 19. svi 202420:18 0 komentara

Fenerbahče je ostvario bitnu pobjedu protiv Galatasaraya u gostima (1:0) i ostao u utrci za titulu s najvećim rivalom.

Pobjeda Fenera može se opisati kao veliki podvig, s obzirom da su čak 70 minuta u ovoj utakmici igrali s igračem manje.

U 20. minuti Aleksander Djiku dobio je drugi žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

Gol odluke zabio je Caglar Soyuncu u 71. minuti nakon ubačaja iz kornera.

Galatasaray do kraja utakmice nije uspio stvoriti niti jednu moguću priliku, pa je Fenerbahče ovom pobjedom odgodio pitanje prvaka za posljednje kolo.

Dominik Livaković branio je cijeli susret, ali nije imao nijednu obranu.

Utakmicu je vodi domaći sudac Arda Kardesler, no u VAR sobi je sjedio Talijan Fabio Maresca. Zanimljivo, za vrijeme zagrijavanja došlo je do naguravanja između domaćeg braniča Abdulkerima Bardakcija i suparničkog veznjaka Merta Yandasa. Situaciju su smirili njihovi suigrači koji su ih razdvojili. Napeto je bilo i na samom startu, pa je sudac u prvih 13 minuta pokazao četiri žuta kartona.

Kolo prije kraja prvenstva Galatsaray i dalje ima velika tri boda prednosti i u zadnjem kolu na gostovanju kod Konyaspora treba barem bod. Fenerbahče u zadnjem kolu dočekuje Istanbulspor. U slučaju istog broja bodova Fener je bolji u međusobnom skoru.

Galata vodi sa 99 bodova, Fener ima 96, a treći je Trabzonspor sa 64 boda.