Bundesliga 1. tra 202317:36 > 17:37 0 komentara

U 26. kolu Bundeslige u susretima od 15.30 sati slavili su Mainz, Bayer i Union Berlin, dok su Freiburg i Hertha te Wolfsburg i Augsburg odigrali neriješeno.

RB Leipzig je gostujuća momčad Mainza šokirala već u 9. minuti, zabio je za vodstvo 1:0 Ingvartsen. Na 2:0 u 57. je povisio Ajorque, dok je za konačnih 3:0 precizan bio Kohr u 67.

Joško Gvardiol igrao je do 71. minute.

Union Berlin slavio je doma protiv Stuttgarta 3:0. Josip Juranović je ostao na klupi, dok Borna Sosa nije bio ni u zapisniku Stuttgarta zbog problema s mišićem.

Za vodstvo Uniona 1:0 zabio je Becker u 51., na 2:0 povisio je Behrens, da bi autogolom Haraguchi povisio prednost Berlina u 68.

Niko Kovač je sa svojim Wolfsburgom kod kuće upisao poraz protiv Augsburga. Arnold je nesretnim autogolom u 2. minuti donio vodstvo Augsburgu, a zatim je u 21. promašio penal.

U 32. Berisha je zabio za vodstvo Augsburga 2:0.

Na 2:1 smanjio je Waldschmidt u 83. Za 2:2 zabio je u 96. Nmecha.

Dion Drena Beljo igrao je za Augsburg do 89. Bartol Franjić zbog ozljede nije kandidirao za nastup u momčadi Wolfsburga.

Bayer Leverkusen je slavio u gostima kod Schalkea 3:0 golovima Frimponga (50′), Wirtza (61′) i Azmouna (92′).

Freiburg i Hertha odigrali su 1:1, za vodstvo Freiburga zabio je Grifo u 52., Nkgankam je izjednačio u 77. Filip Uremović igrao je do 76. minute za Herthu.

RB Leipzig je peti na ljestvici sa 45 bodova, dva manje od četvrtog Freiburga koji drži posljednje mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone, dok je Mainz osmi sa 40 bodova.

Union je treći na ljestvici sa 51 bodom, dva manje od vodeće Borussije iz Dortmunda, a jednim manje od drugog Bayerna uoči Der Klassikera. Hertha je 16. sa 22 boda, a Stuttgart posljednji 18. sa 20 bodova.