Košarka - video 14. pro 202323:30 0 komentara

U 14. kolu košarkaške Eurolige, Virtus iz Bologne slavio je na gostovanju kod Baskonije...

Virtus je u Španjolskoj slavio rezultatom 91:81 (24:15, 18:28, 21:17, 28:21).

Prva četvrtina bila je u znaku gostiju. Virtus je ovaj dio sajma dobio s devet bodova prednosti.

Pokazalo se da to nije problem za domaće. U drugom dijelu utakmice zaigrali su bolje, agresivnije i čvršće u obrani te ne samo nadoknadili zaostatak, nego su na odmor otišli s bodom prednosti.

Talijanska momčad je u drugom poluvremenu preokrenula utakmicu na svoju stranu – cijelo vrijeme se lomio rezultat, ali je Virtus na kraju ipak uspio stati na desnu stranu te klackalice i upisati treću vezanu, a ukupno desetu pobjedu.

Virtus sada ima skor 10-4, a Baskonia koja je nakon četiri uzastopne pobjede doživjela poraz 8-6.

Najbolji kod Virtusa bili su Belinelli s 27 poena, Shengelija sa 16 i šest skokova te Cordinier s 12 poena uz osam uhvaćenih lopti.

U momčadi Baskonije istaknuo se Moneke sa 16 koševa uz osam skokova.