Bundesliga 10. velj 202418:12 0 komentara

Četvrtu prvenstvenu pobjedu ostvario je Nenad Bjelica otkako je preuzeo Union Berlin, a njegova momčad je u 21. kolu Bundeslige na domaćem terenu svladala Wolfsburg 1:0 u utakmici koju su obilježili brojni prekidi u prvom poluvremenu zbog prosvjeda navijača.

Svoje nezadovoljstvo odlukom Njemačkog nogometnog saveza da se stranim investitorima dopusti ulaganje u bundesligaške klubove, navijači obje momčadi iskazali su bacanjem teniskih lopti na teren. Tako su triput zaustavljali utakmicu, zbog čega su u jednom trenutku momčadi napustile teren. Prijetilo je i da utakmica neće biti nastavljena, što se na kraju nije dogodilo. Epilog je bilo čak 26 minuta dodanog vremena na kraju prvog poluvremena, što se pokazalo dobrim za domaću momčad.

Naime, jedini pogodak na utakmici pao je u 25. minuti dodatka, a strijelac je bio nizozemski stoper Danilho Doekhi koji glavom poslao loptu u mrežu nakon udarca iz kuta Kevina Vollanda.

VEZANA VIJEST

U domaćoj momčadi i dalje nema ozlijeđenog Josipa Juranovića, a Lovro Majer je bio u početnoj postavi Wolfsburga i bio je jedan od najboljih igrača gostujuće momčadi, a u 54. minuti su ga centimetri dijelili od izjednačujućeg pogotka. Majer je igrao do 74. minute.

Union je ostao na 15. mjestu, ali se s 21 bodom odvojio od donjeg doma. Koeln je s 15 bodova i utakmicom manje na 16. poziciji, dok Mainz i Darmstadt imaju po 12 bodova. Mainz ima utakmicu manje. Wolfsburg je 12. s 23 boda.