Nogomet 17. sij 202322:45 > 22:46 0 komentara

Nogometaš Liverpoola Harvey Elliott zabio je jedini gol na utakmici FA Kupa za pobjedu 1:0 protiv Wolverhamptona u 13. minuti. Ovo je bio ponovoljeni susret trećeg kola nakon što je prvi završio remijem 2:2 na Anfieldu.

Elliot je krenuo sa svoje polovice terena, povukao loptu i s preko 20 metara iznenadio domaćeg golmana. Jose Sa ostao je predaleko ispred gola i dopustio 19-godišnjem mladom reprezentativcu Engleske da postigne spektakularan gol.

Liverpool u idućem kolu igra protiv Brightona u gostima 29. siječnja protiv kojeg je nedavno poražen u gostima 3:0. Bit će to prilika za revanš Redsa ili novi podvig Brightona.

Liverpool je prošle sezone osvojio FA Kup svladavši Chelsea u finalu na Wembleyu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Četvrto kolo dohvatio je i West Bromwich Albion koji je pobijedio petoligaša Chesterfield 4:0 nakon što je prvi susret završio 3:3. Strijelci su bili Jon Swift (23), Tom Rogić 48), Jake Livermore (54) i Jovan Malcolm (90).

Luton Town je na gostovanju porazio Wigan 2:1. Pobjednički gol gosti su zabili u osmoj minuti sudačke nadoknade, a strijelac je bio Elijah Adebayo.

Identičnim rezultatom je Birmingham City na gostovanju porazio Forest Green Rovers.