Bundesliga 28. sij 202420:34 0 komentara

U susretu 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je pobijedila Bochum 3:1 upisavši treću pobjedu u nizu.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Niclas Fullkrug.

Domaćin je poveo u 6. minuti Fullkrugovim golom iz jedanaesterca, izjednačio je Nico Schlotterbeck pogodivši u vlastitu mrežu u 45. minuti, a Fullkrug je u 72. minuti zabio svoj drugi gol na utakmici. U prvoj minuti sudačke nadoknade realizirao je još jedan kazneni udarac za konačnih 3:1.

Borussia je ovom pobjedom napredovala za jednu poziciju, sada je četvrta sa 36 bodova. Na vrhu je Bayer Leverkusen sa 49 bodova, Bayern Munchen je drugi s dva boda manje, dok treće mjesto drži Stuttgart sa 37 bodova. Bochum je 14. sa 20 bodova.