Nogomet - video 25. sij 202421:00 0 komentara

Hrvatski nogometni stručnjak Branko Ivanković nije uspio s reprezentacijom Omana izboriti plasman u osminu finala Azijskog prvenstva koje se igra u Katru, u susretu posljednjeg, 3. kola skupine F Omanu je za prolazak trebala pobjeda protiv Kirgistana, no utakmica je završila remijem 1-1 (1-0).

U susretu Omana i Kirgistana objema reprezentacijama trebala je pobjeda za prolazak dalje, Kirgistanu i s dva pogotka razlike, pa su ovim remijem obje reprezentacije završile natjecanje. Oman je zauzeo treće mjesto, ali je s dva osvojena boda ostao među dvije najslabije trećeplasirane reprezentacije, dok je Kirgistan s jednim bodom ostao na dnu ljestvice.

Oman je poveo golom Al Ghassanija iz gužve u 8. minuti te je tu prednost držao sve do 80. minute kada je Kojo iskoristio nepotrebno istrčavanje vratara Al Mukhainija i iskosa poslao loptu u mrežu za konačnih 1-1.

U drugoj utakmici ove skupine Saudijska Arabija i Tajland su igrali 0-0, pa je Saudijska Arabija osvojila prvo mjesto sa sedam bodova, dok je Tajland prošao dalje kao drugi s pet bodova.

Takvim ishodom Saudijska Arabija je za suparnika u osmini finala dobila Južnu Koreju, a Tajland će igrati protiv Uzbekistana.

Ostali parovi osmine finala su: Australija – Indonezija, Tadžikistan – UAE, Irak – Jordan, Katar – Palestina, Bahrein – Japan i Iran – Sirija.