Nogomet 27. ožu 202322:46 > 22:47 0 komentara

U skupini G Srbija je u Podgorici pobijedila Crnu Goru 2:0 iako je domaćin bio bolji tijekom većeg dijela utakmice.

No, Crnogorci su sve svoje šanse propustili, a gosti su mudro čekali i na kraju dočekali pogodak vrijedan tri boda kojeg je zabio Vlahović u 78. minuti, a pobjedu je potvrdio drugim svojim golom, u sudačkoj nadoknadi.

Za domaćina je odličnu šansu propustio Jovetić u 57. minuti kada je s vrha šesnaesterca opasno zaprijetio. Srbija je bila potpuno bezopasna u prvom dijelu, ali se mnogo toga promijenilo u nastavku, a uslijed i ulaska Dušana Vlahovića u igru. Srbija je time upisala drugu pobjedu u grupi, nakon uvodnog slavlja protiv Litve, dok je Crna Gora ostala na tri boda osvojenih na gostovanju kod Bugarske.

Zbog međususjedskih napetosti ovo je, inače, bila utakmica visokog rizika pa se meč odigravao pod nezapamćenim mjerama osiguranja.