Automoto 4. ožu 202317:16 > 17:18 0 komentara

Max Verstappen osvojio je pole position za prvu utrku nove F1 sezone u Bahrainu ispred momčadskoga kolege Sergija Pereza u Red Bullu, a Charles Leclerc predvodi drugi startni red za Ferrari.

Verstappen je bio najbrži nakon prvih Q3 pokušaja s vremenom 1:29.897, desetinku ispred Leclerca, dok je treći bio Perez ispred, Alonsa, Sainza, Hulkenberga i Strolla, donosi MAXF1.net.

Ali u drugim pokušajima Verstappen popravlja vlastito vrijeme na 1:29.708, Perez je prestigao Leclerca koji nije vozio drugi pokušaj i osigurao prvi startni red za Red Bull.

Leclerc je završio treći ispred momčadskoga kolege Sainza čime je Ferrari zauzeo drugi startni red, a Alonso je imao sjajan nastup za Aston Martin i sa samo jednim krugom u Q3 završio peti.

Mercedesovi vozači također su vozili po jedan Q3 krug i zauzeli šesto i sedmo mjesto, a Stroll je bio osmi u drugom Aston Martinu.

Ocon u Alpineu i Hulkenberg u Haasu bili su najsporiji u posljednjem dijelu dijelu kvalifikacija te su zauzeli deveto i deseto mjesto.

Norris je bio blizu prolaska u Q3 s McLarenom, ali je završio na 11. mjestu ispred dva vozača Alfa Romea Bottasa i Zhoua.

Tsunoda je prošao u Q2, za razliku od momčadskoga kolege de Vriesa, i završio na 14. mjestu za AlphaTauri dok je Albon bio najsporiji od vozača koji su prošli u Q2 na 15. mjestu za Williams.

Sargeant je svoje prve F1 kvalifikacije završio na 16. mjestu, odvozivši isto vrijeme kao i Norris u McLarenu, ali je završio iza njega jer je svoje najbolje vrijeme odvozio nakon njega.

Magnussen je razočarao na 17. mjestu za Haas nakon što je Hulkenberg s lakoćom prošao u Q2, a Piastri je svoj prvi kvalifikacijski nastup završio 18.

De Vries nije mogao pratiti Tsunodin ritam te je završio na 19. mjestu, a Gasly je bio posljednji za Alpine nakon što mu je obrisan posljednji krug zbog nepoštivanja granica staze.

Utrku pratite od 16 sati u nedjelju na Sport Klubu 1.