Konjuh u dva seta do drugog kola Adelaidea

Tenis 10. sij 20229:29 > 9:30
Jaroslav Ozana (CTK via AP Images)

Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Adelaideu pobijedivši u prvom kolu Australku Dariju Saville sa 6:2, 7:6 (4).

Konjuh je u meč krenula odlično, povela s 4:1 uz dva breaka i za 33 minute osvojila prvi set. U drugom setu je 27-godišnja Australka, otprije poznata pod djevojačkim prezimenom Gavrilova, povela s 4:1, ali samo uz jedan break prednosti, na što je Dubrovčanka odgovorila nizom od tri gema za izjednačenje na 4:4.

Kako do kraja seta više nije bilo breakova, odluka je pala u tie-breaku u kojem je Konjuh kod 6:4 došla do prve meč-lopte koju je i pretvorila u pobjedu.

Hrvatska tenisačica će u drugom kolu igrati protiv šeste nositeljice, Čehinje Markete Vondroušove, koja je s 5:7, 6:4, 6:3 bila bolja od Švicarke Viktorije Golubić.

WTA Adelaide 2 – 1. kolo
Alison Riske (SAD) – Magda Linette (Polj) 6:4, 6:4
Marketa Vondroušova (Češ/6) – Viktorija Golubić (Švi) 5:7, 6:4, 6:3
ANA KONJUH (HRV) – Daria Saville (Aus) 6:2, 7:6 (4)

Marta Kostjuk (Ukr) – Shelby Rogers (SAD) 6:3, 6:4
Nuria Parrizas (Špa) – Alize Cornet (Fra) 6:4, 6:4