Muguruza osvojila prvu titulu ove sezone

WTA 9. tra 20182:17 > 2:20
Andy Lyons, Getty Images

Španjolska tenisačica Garbine Muguruza opravdala je ulogu favorita i poslije preokreta u finalu turnira u Monterreyu pobijedila je Mađaricu Timeu Baboš sa 3:6, 6:4, 6:3.

Treća igračica svijeta do prve titule u 2018. godini, odnosno šeste u karijeri stigla je poslije dva sata i 22 minute, a ove sezone igrala je još finale Dohe.

Mađarska tenisačica je u šestom gemu prvog seta oduzela servis Muguruzi (4:2), potom je kod rezultata 5:3 spasila četvrtu break loptu u ovom dijelu meča i s tri vezana poena povela sa 1:0.

Baboš, trenutno 44. igračica na WTA ljestvici, je već u prvom gemu drugog seta bez izgubljenog poena napravila još jedan break, ubrzo je povela i sa 2:0, ali je Španjolska uspjela naći pravi ritam, preokrenuti na 3:2 i poslije 54 minute velike borbe drugim breakom izjednačiti na 1:1.

U odlučujućem trećem setu osvajačica Wimbledona iz 2017. je u šestom gemu iskoristila jednu od jedine dvije break prilike (4:2) u ovom dijelu meča i napravila ključan korak prema pobjedi.