Talijanka Paolini šokirala četvrtu tenisačicu svijeta i prvi put ušla u polufinale Grand Slama!

Tenis 5. lip 202417:08 0 komentara
FedericoPestellini Panoramic via Guliver

Talijanska tenisačica Jasmine Paolini (WTA - 15.) svladala je Kazahstanku Jelenu Ribakinu (WTA - 4.) sa 6-2, 4-6, 6-4 u četvrtfinalu Roland Garrosa i po prvi put u karijeri se plasirala u polufinale jednog Grand Slam turnira.

Bio je to četvrti međusobni dvoboj Paolini i Ribakine, a Talijanka je došla do druge pobjede, ujedno prve u karijeri protiv Top 5 igračice na Grand Slam turnirima.

Paolini je puno bolje ušla u meč i uvjerljivo osvojila prvi set, a kod 4-3 u drugoj dionici je imala i prednost ‘breaka’. No, wimbledonska pobjednica iz 2022. je nizom od tri gema odvela meč u odlučujući set.

Talijanka je dvaput propuštala prednost ‘breaka’ u ranoj fazi trećeg seta, da bi na 4-4 po treći put u setu oduzela servis suparnici. Ribakina je u zadnja dva poena meča promašila teren te joj je četvrtfinale ostalo najbolji rezultat u Roland Garrosi.

Plasmanom u polufinale Jasmine Paolini je postala četvrta Talijanka kojoj je to uspjelo u Open eri, nakon Francesce Schiavone, Sare Errani i Martine Trevisan. Osvojeni bodovi joj već sad jamče plasman među deset najboljih tenisačica svijeta, u društvo u kojem se još nikada nije nalazila.

Za plasman u finale Paolini će igrati protiv pobjednice dvoboja druge nositeljice Bjeloruskinje Arine Sabaljenke i 17-godišnje Ruskinje Mire Andrejeve.