VIDEO / Đoković u dva tijesna seta svladao Amerikanca na Mastersu u Šangaju

ATP 5. lis 202414:54 0 komentara

Srpski tenisač svladao je prvu prepreku na Masters 1000 turniru u kineskom Šangaju.

Novak Đoković plasirao se u treće kolo turnira u Šangaju nakon dramatične pobjede protiv Amerikanca Alexa Michelsena rezultatom 7:6 (3), 7:6 (9).

Iako je početak meča bio težak za Novaka, brzo je vratio izgubljeni servis u prvom setu i osigurao pobjedu u tie breaku. U drugom setu je poveo 4:1, ali je 43. tenisača svijeta Michelsen iznenađujuće izjednačio na 4:4. Đoković je ostao smiren te je u tie breaku spasio dvije set lopte i izborio prolaz dalje.

Inače, bio je ovo 33. meč zaredom u kojem je Đoković svladao nekog tenisača iz SAD-a, a ujedno i 33. meč zaredom u kojem je Srbin bio bolji od nekog Amerikanca na tvrdoj podlozi.

Zbog kiše su ostali mečevi bili prekinuti, pa Novak tek u nedjelju saznaje sljedećeg protivnika, a bit će mu to bolji iz dvoboja između Stana Wawrinke i Flavija Cobollija.