Čilić dobio prvi set pa stao i ispao

ATP 6. lis 202210:43 0 komentara
mpi04 via Guliver Images

Ruski tenisač Karen Hačanov (ATP - 18.) po treći put u ovoj sezoni pobijedio je Marina Čilića (ATP - 14.) i tako zaustavio najboljeg hrvatskog tenisača u drugom kolu ATP 500 turnira u Astani.

Iako je Čilić osvojio prvi set sa 6:2, u nastavku dvoboja je hrvatski tenisač triput izgubio servis pa je nakon dva sata i 24 minute 26-godišnji Rus slavio s 2:6, 6:3, 6:3.

Hačanov je u prvom gemu dvoboja došao do ‘breaka’, ali mu je Čilić odmah uzvratio iskoristivši tek šestu priliku za ‘break’ u tom gemu. No, od 2:2 u prvom setu hrvatski tenisač je nanizao pet gemova i poveo sa 6:2, 1:0.

Hačanov je do novog ‘breaka’ došao u trećem gemu drugog seta i poveo s 2:1. Za nastavak dvoboja ključnim se pokazao sljedeći gem u kojem je Čilić propustio 0-40 i još jednu prednost. Hačanov mu je još jednom oduzeo servis u zadnjem gemu drugog seta.

Rus je isto ponovio i u četvrtom gemu trećeg seta za vodstvo 3:1. Čilić je imao priliku vratiti se, ali mu je Hačanov u petom gemu na ‘break-loptu’ zabio as. Posljednju priliku za ‘break’ Marin je imao u sedmom gemu, ali ni nju nije uspio realizirati. U devetom gemu je Hačanov završio dvoboj bez izgubljenog poena.

Bio je to njihov šesti međusobni dvoboj, a četvrti ove sezone, u kojem je Hačanov stigao do svoje treće pobjede.

Presudila je realiacija ‘break-lopti’ nakon prvog seta: Čilićeva je bila 0/6, dok je Rus imao 3/6.

Hačanov u četvrtfinalu čeka pobjednika dvoboja između Srbina Novaka Đokovića i Nizozemca Botica van de Zandschulpa.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima