Džumhur poveo protiv Čilića, pa do kraja uzeo samo dva gema

ATP 18. lis 202119:13 > 19:30 0 komentara
Marin Čilić
Guliver Image

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 2. kolo ATP teniskog turnira u Moskvi nakon što je u prvom kolu porazio BiH tenisača Damira Džumhura sa 6-7 (4), 6-1, 6-1.

Čilić je izgubio prvi set, no potom je ekspresno okrenuo meč ispustivši u iduća dva seta tek dva gema.

Bio je to prvi Čilićev meč nakon mjesec i pol dana. Nakon poraza od Nijemca Philippa Kohlschreibera u 1. kolu US Opena uzeo je pauzu, a zadnju pobjedu ostvario je još u Cincinnatiju prije dva mjeseca kada je svladao Rusa Aslana Karaceva.

U prvom setu oba su tenisača držala svoj servis, pa je odluka pala u trinaestoj igri. Džumhur je napravio mini break i poveo 3-1, a kod 5-3 je oduzeo još jedan Čilićev servis i potom osvojio set.

U drugom setu Čilić je odigrao sjajno. Čak tri puta je oduzeo servis suparniku i za 25 minuta dobio je set rezultatom 6-1. I treći, odlučujući set Marin je odigrao na visokom nivou. Kod 2-1 je napravio prvi brek, a kod 4-1 još jednom je oduzeo servis svom suparniku osvojivši i taj set rezultatom 6-1.

Bio je to njihov drugi međusobni susret i druga pobjeda hrvatskog tenisača. Prvi put sastali su se 2017. godine na zemljanoj podlozi u Istanbulu gdje je Čilić bio uspješniji u dva seta sa 6-3, 6-2.

U 2. kolu Čilić će igrati protiv pobjednika susreta Amerikanca Tommyja Paula i Šveđanina Mikaela Ymera.