Alcaraz prošao neugodan ispit u prvom meču nakon Wimbledona

ATP 10. kol 20238:53 0 komentara
AP Photo/Alastair Grant via Guliver Image

U noći između srijede i četvrtka plasman u treće kolo Rogers Cupa izborili su Carlos Alcaraz, Tommy Paul, Aleksandar Vukić i Marcos Giron koji je eliminirao Holgera Runea.

Prvi tenisač svijeta Carlos Alcaraz izborio je osminu finala Mastersa u Torontu u dva seta, pobjedom protiv Bena Sheltona. Nakon sat i 39 minuta igre slavio je Španjolac rezultatom 6:3, 7:6.

Alcaraz je u prvom gemu meča spasio tri break lopte, a set prelomio u četvrtom gemu kada je iskoristio treću priliku i napravio break za 3:1. Nakon toga je rutinski završio posao u prvom setu.

U 12 gemova drugog seta nismo vidjeli niti jednu break loptu. U tie break bolje je ušao Alcaraz koji je odmah napravio dva mini breaka za vodstvo od 4:1. Shelton je uzvratio za 4:2, no Alcaraz je novim mini breakom završio posao s prvom meč loptom.

Turnir je završio za petog nositelja turnira Holgera Runea. Od njega je u tri seta bolji bio Marcos Giron koji je nakon 127 minuta igre slavio sa 6:2, 4:6, 6:3.

Tommy Paul, koji je 12. nositelj u Torontu, slavio je pobjedom u tri seta. Amerikanac je svladao Francisca Cerundola rezultatom 7:6, 6:7, 6:3.

Tri seta trebala su i Aleksandru Vukiću koji je bio bolji od Sebastiana Korde. Nakon dva sata igre bilo je 6:3, 4:6, 7:6 za Vukića.

Mečeve iz Toronta možete pratiti samo na kanalima Sport kluba.